Gündem Haberleri

  Fatma Şahin: Meclis’te oturmasınlar

  Hürriyet Haber
  24.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, dün SKYTürk’te katıldığı canlı yayında BDP’yi kastederek, ya terörle aralarına mesafe koymalarını ya da Meclis’te oturmamalarını istedi.

  Şahin şunları söyledi: “Bu tabii artık terörün partiler üstü bir mesele olduğu, buradan nemalanmaya çalışanların çıkmaz sokakta olduğu, artık burada çözümden yana olanların saf durması gerektiği, aynı safta duranların Ankara’da da çözümden yana aynı safta durması gerektiğini çok net bir şekilde milletimiz de, siyasilerimiz de görüyor. Çözümün çok yakın olduğunu ben de düşünüyorum. Artık 74 milyon kimin ne yapmaya çalıştığını, kimin kimi kullanarak ne yapmaya çalıştığını görsün. O yüzden buradan çıkaracağımız dersin ne olduğu da belli. Terörle aralarına mesafe koymayanların da parlamentoda temsil edilmemesi gerektiğine artık ben yürekten inanıyorum. Ya mesafeyi koyacaklar ya da Millet Meclisi’nde o kürsülerde oturmayacaklar. Çok net bir şekilde canımız yanıyor. 1,5 yaşında bebeğin, anasının beraber gittiği bir olayda teröristi gidip kucaklayanları lanetliyorum ve esefle kınıyorum. O yüzden parlamentoya girdikleri zaman aralarına mesafeyi koymadıkları zaman gerekenin yapılması gerektiğine inanıyorum.”

  Şehide dua

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Hakkâri’de şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Can’ın Şehitkamil ilçesine bağlı Özgürlük Mahallesi’ndeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kıbrıs gazisi baba Zeki Can ve anne Hatice Can’a başsağlığı dileyip birlikte dua eden Şahin, daha sonra Ramazan Bayramı’nın ikinci günü bombalı saldırıda şehit olan Onbaşı Onur Fikret Aker, eşi Duygu, kızları 9 aylık Almina Melisa Aker ve yeğenleri Sevgi Gülperi İnanç’ın yakınlarını ziyaret etti. Şahin, çıkışta gazetecilere “İçerdeki 9 aylık bebeğin ailesi de dimdik ayakta. Bu bebek katillerinin sonunun geldiğinin göstergesidir” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı