Gündem Haberleri

  Fatih'te başörtüsü eylemi

  İbrahim AKTÜRK / İSTANBUL-DHA
  06.09.2014 - 16:40 | Son Güncelleme:

  Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda eylem yapan Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyesi bir grup, tüm okullarda ve her kademede başörtüsünün serbest olmasını istedi.

  Yaklaşık 50 kişilik grup, öğle saatlerinde Saraçhane Parkı'nda toplandı. Grup, “Başörtüsüne hemen şimdi her yerde özgürlük", "Başörtüsüne okul ve yaş sınırlaması kabul edilemez" “Yasakçı yönetmelik kalksın, tüm okullarda ve her kademede başörtüsü serbest olsun" yazılı pankartlar açtı.

  “İSTEYEN BÜTÜN ÖĞRENCİLER BAŞÖRTÜSÜ TAKABİLMELİ"

  Grup adına konuşma yapan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, “Bugün başörtüsüyle alakalı ciddi bir ilerleme görülmektedir. Ancak bu konu tam olarak çözülmüş değil. Ama dayatmalar devam ediyor. Bu dayatmaların en yoğun yaşandığı yerlerden biri okullardır. İsteyen öğrenciler ister ilkokul, ister lise de başörtüsü takabilmelidirler. Bunu kimsenin yasaklama yetkisi yoktur. Öğrenciler başörtüsü takmalıdırlar. Benim çocuğum isterse ilkokul birinci sınıfta, ben de istiyorsam başörtüsü takar kimse buna karışamaz" dedi. Tekbir getiren kalabalık, yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı