Gündem Haberleri

  Fatih Portakal kimdir? Fox Tv'yi bırakacak mı?

  Hürriyet Haber
  18.12.2017 - 09:58 | Son Güncelleme:

  Fox Tv'yi bırakacağı iddialarıyla gündeme gelen Fatih Portakal, sosyal medyadan yaptığı paylaşımıyla ölüm tehditi aldığını duyurdu. FOX'taki kariyerine güz programı Çalar Saat ile başlayan Fatih Portakal'ın yaşı, eğitimi ve kariyer gibi konular yeniden merak konusu oldu. Peki Fatih Portakal kimdir? Fox Tv'yi bırakacak mı?

  Fatih Portakal, Fox Tv'den ayrılacağı yönündeki söylentilere yanıt verdi. 2013 yılından bu yana FOX Haber'in ekran yüzü olan ve kendine has sunumuyla sık sık adından söz ettiren Fatih Portakal, Twitter'dan açıklamada bulundu.

  FOX'taki kariyerine 2010-2013 yılları arasında Çalar Saat ile başlayan, 2013'ün Eylül ayından bu yana ise akşam haberlerinin sunuculuğunu üstlenen Fatih Portakal'ın açıklaması:

  Merak edenlere gelsin: Beni benden çok düşünenlere teşekkürler. Yeni patron kal derse kalırım, istemiyorum derse demir atacak halim yok giderim, arkama bile bakmadan. Önümdeki aydınlık beni mutlu etmeye yeter.

  Fatih Portakal kimdir Fox Tvyi bırakacak mı

  Fatih Portakala ölüm tehdidiFatih Portakal'a ölüm tehdidi

  FATİH PORTAKAL KİMDİR?

  Fatih Portakal, 2 Şubat 1967’de Aydın’ın Nazilli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Nazilli'de; liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya'ya gitti.

  Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralya'da ünlü bir restoranı bir müddetliğine işletti. 1997 yılında Türkiye'ye döndü. Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 yıllarında Star TV'de muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand'ın teklifi üzerine Kanal D'ye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOX'un habercilerinden İrfan Değirmenci'nin teklifi üzerine FOX'a geçti.

  Fatih Portakal, 2010-2013 yılları arasında FOX'ta Çalar Saat programı sunuculuğu yaptı. 2013'ün Eylül ayında FOX'taki kadın habercilerinden Nazlı Tolga'nın evlenerek yurtdışına yerleşmesi gereğince Fox Ana Haber programı sunuculuğu işini bırakması üzerine programı sunmaya başladı. Ayrıca Fatih Portakal ile Türkiye'nin Trendleri adlı programı da sunmaktadır. Aydınlı sunucu, 43. Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Haber Sunucusu" ödülüne layık görüldü.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı