GeriGündem Fatih Karagümrük'ten hakeme saldırıya kınama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fatih Karagümrük'ten hakeme saldırıya kınama

İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi 1. Grup takımlarından Fatih Karagümrük'ün kulüp başkanı Ahmet Çelik, Mardinspor-Antalyaspor maçının hakemine yapılan saldırıyı kınadı.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, 16 Ekim Pazar günü İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde yapılan Mardinspor-Antalyaspor maçı bitiminde Mardinspor Kulübü Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez'in müsabaka hakemi M. Kamil Biricik'e fiili saldırıda bulunmasına tepki göstererek, “Tüm baskılara rağmen görevlerini hakkaniyetle yürüten Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı ve Türk hakemlerine yapılan saldırıları kınıyoruz” dedi.

Türk hakemlerine karşı sözlü ve fiili saldırıların artık oyun sahasının içine kadar girdiğini vurgulayan Çelik, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Mardinspor-Antalyaspor karşılaşmasında yaşanan utanç verici manzara, tırmanan şiddetin boyutlarını ortaya koyması açısından çarpıcı bir örnek teşkil etmektedir. Bu vahim durum, tüm spor kamuoyunu olduğu gibi bizi de derinden yaralamıştır. Benzer olayların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasını diliyoruz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle