Gündem Haberleri

  Fatih Akın düzeltti

  Hürriyet Haber
  03.10.2007 - 18:39 | Son Güncelleme:

  Ünlü yönetmen Fatih Akın, "Türkiye'de askerlik yapmam, gerekirse Türk vatandaşlığından çıkarım" diyerek tepkilere neden olmuştu. Fatih Akın yaptığı basın açıklamasında konuşmalarının yanlış anlaşıldığını belirterek şöyle dedi:

  Fatih Akın düzeltti

  "Yabancı basında çıkan bir röportajımda yeralan açıklamam , benim ifade biçimimdeki eksiklikten dolayı son derece yalnış bir biçimde anlaşılmış olabilir. Hayata bakışımda silaha ve şiddete yer yoktur. Bu söyleşide vurgulamaya çalıştığım da budur.

  Yalnızca Türkiye`de değil, dünyanın hiçbir ülkesinde herhangi bir sebeple elime silah almaya karşıyım. Benim tek bir silahim var, kameram ve kalemim... Kendimi daha iyi ifade edebilmenin yöntemi olarak senaryolar yazıp, filmler çekiyorum. Bu filmlerde Türkçe diyaloglar yazıp, Türkiye'den değerli oyuncularla çalışıyorum. Türkiye ve Almanya'dan insan hikayeleri ile Dünya Sinemasına seslenmeye çalışıyorum. Gördüğüm herşeyi en estetik biçimde gösteriyorum.

  Bu açıklamada silaha ne kadar karşı olduğumu vurgulamak için abartılmıs bir ifade kullanmış olabilirim ve Türk vatandaşlığından çıkmak gibi bir niyetim de kesinlikle yoktur. Ben bir hümanistim ve Türkiye'yi çok seviyorum."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı