Gündem Haberleri

  Faslı iki bombacı İstanbul'da gözaltına alınıp, bırakıldı

  Hürriyet Haber
  30.04.2004 - 12:06 | Son Güncelleme:

  İspanya'da meydana gelen terör olayını gerçekleştiren iki teröristin, 2000 yılında İstanbul'da gözaltına alındıkları bildirildi.

  Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er,  Emniyet Genel Müdürlüğü'nde haftalık bilgilendirme toplantısı düzenledi.
  Er, 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili soru üzerine, kutlamalar için 45 ilde başvuru yapıldığını belirterek, olay çıkmaması için her türlü güvenlik önleminin alındığını söyledi.
    
  Taksim'de neden kutlamaya izin verilmediğinin sorulması üzerine Er, İstanbul Valiliği'nin miting ve gösteri için yerler belirlediğini ifade ederek, kutlamalarla ilgili iznin bu kapsamda değerlendirildiğini bildirdi.
    
  Türk polisinin vatandaşların demokratik hak ve özgürlüklerini kullanması için her türlü tedbiri aldığını kaydeden Er, ''Bu hakkı kullanan vatandaşlarımızın da yasalara uymalarını bekliyoruz'' dedi.
     
  İSPANYA'DAKİ TERÖR OLAYI
     
  Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er,   İspanya'da meydana gelen terör olayını gerçekleştirenlerin 2000 yılında İstanbul Fatih ilçesinde gözaltına alındıklarını bildirdi. Bu kişilerin vize ihlali nedeniyle gözaltına alındıklarını kaydeden Er, ''Herhangi bir arama kayıtları çıkmadı ve sınırdışı edildiler'' diye konuştu. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı