Gündem Haberleri

  Faruk Süren serbest kaldı

  Selahattin GÜNDAY/ İSTANBUL, (DHA)
  21.10.2011 - 16:54 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da gerçekleştirilen çete operasyonunda gözaltına alınan iş adamları Faruk Süren ve Efe Önbilgin savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

  İstanbul’da gerçekleştirilen ve bazı davaların sonuçlarını etkilemeye yönelik iddiaların da araştırıldığı operasyonda gözaltına alınan 27 kişinin bu sabah Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. İşadamları Faruk Süren ve Efe Önbilgin’in de aralarında olduğu 27 kişi sağlık kontrollerinin ardından soruşturmayı yürüten savcı Salim Duran’a ifade verdi. Sorguların çabuk bitmesi için 3 savcının daha da Duran’a yardım ettiği belirtildi. Şüphelilerin savcılık sorguları yaklaşık 16.00 sıralarında bitti.

  SÜREN VE ÖNBİLGİN SERBEST

  Savcılık sorgularının ardından Faruk Süren ve Efe Önbilgin’in de aralarında olduğu 18 kişi serbest bırakıldı, 9 kişi ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

  FARUK SÜREN: SAVCILIĞIN BİR ARAŞTIRMASI

  Serbest kalan Faruk Süren adliye çıkışında gazetecilerin soruları üzerine "Bazı şahısların çıkar amaçlı örgüt kurmaları iddiasıyla savcılığın bir araştırması oldu. O araştırma kapsamında benim de adım geçmiş. Savcılıkta gereken işlemi yaptı. Gözaltı sürecinden sonra ifadeler alındıktan beni serbest bıraktı" dedi.

  Efe Önbilgin ise gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak adliyeden ayrıldı   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı