Gündem Haberleri

  Faruk Özlü kimdir?

  Hürriyet Haber
  19.07.2017 - 15:15 | Son Güncelleme:

  Yeni Bakanlar Kurulu'nda yer alacak isimlerin açıklanması ile birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan olan isim Faruk Özlü'nün özgeçmişi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan, Faruk Özlü kimdir?

  19 Kasım 1962'de Düzce'de doğdu. Baba adı Ahmet, anne adı Behiye'dir.

  Makine Yüksek Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesini bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora yaptı. İspanya'da proje ve mühendislik, Harvard Üniversitesinde üst düzey yönetici eğitimi aldı.

  Yıldız Teknik Üniversitesinde Araştırma Görevlisi; Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığında Mühendis, Uzman, Proje Müdürü, Daire Başkanı, Müşteşar Yardımcısı olarak çalıştı. Müsteşar vekilliği yaptı. Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yürütülen önemli ve bütün projelerde görev aldı. Bu süre içinde savunma sanayii stratejik planlarının hazırlanması, savunma yönetimi, tedarik sistemi ve savunma reformu konularında çalıştı. TAI-TUTŞAŞ, HEAŞ, TEKNOPARK İSTANBUL ve STM şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı. İyi düzeyde İngilizce bilen Özlü, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı