Gündem Haberleri

  Faruk Çelik: MHP ve DTP, çatışma ortamından nemalanıyor

  DHA- Işıl ARSLAN- Ensar TEKİN/BURSA
  20.07.2007 - 15:12 | Son Güncelleme:

  AKP Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, MHP ve DTP'nin çatışma ortamından nemalanma açısından aynı olduğunu iddia etti.

  Partisinin Bursa İl Teşkilatının seçim sürecindeki çalışmalar ile ilgili bilgi vermek üzere Almira Otel’de düzenlenen basın toplantısına katılan AKP Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, ‘Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘DTP ile MHP’nin mecliste yer almasının gerginliğe yol açmasından endişe ediyorum’ ifadesi var. Siz PKK’nın uzantısı olarak görülen DTP ile MHP’yi aynı kefeye mi koyuyorsunuz?’ sorusuna Çelik, “Böyle bir ortamda meclise girecek olanlar varsa, baraj sorununu aşacak olanlar varsa, birileri bağımsız olarak seçilme imkanı bulursa tüm yaşananlardan ders alarak mecliste nasıl durulması gerekiyorsa, milletvekili vasıflarına uygun şekilde görevlerini sürdürmelidirler.

  ‘Her iki partiyi aynı kefeye koyuyor musun?’ sorusuna gelince, çatışma ortamından nemalanma açısından, görüşleri farklı olsa da aynıdır. Ama partilerin görüşlerine, düşüncelerine bir başka partinin sorumlusu olarak benim bir not ortaya koymam yakışıksız olur. Ancak bir gerçek var bunları çatışma ortamından zevk duyan, siyasi hareketler olarak değerlendirebiliriz” diye konuştu.

  DTP’nin terör örgütü PKK ile bağlantılarının olmadığını net bir şekilde ortaya koyması gerektiğini ifade eden Çelik, “Bunu açıkladıklarında, o zaman Türkiye’de pek çok şeyi rahat konuşabilirsin. DTP buna açıklama getirmek zorundadır. Ama ben mecliste her düşüncenin temsil edilmesinden yanayım. Biz kaba kuvvet olmasın diyoruz. Yoksa millet kimi seçer ve meclise taşırsa, ona saygı duyarız” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı