GeriGündem ‘Farklı görev arzusunda’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Farklı görev arzusunda’

‘Farklı görev arzusunda’

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in, geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğü ve ardından emekliliğini istediği iddiası dün başkent kulislerini hareketlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez turu dönüşü konuya ilişkin soruyu yanıtladı.

İddiaya göre, geçen mayısta Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar’ın üçlü kararnameyle görevinden alınması Görmez’i rahatsız etti. Bu işlem nedeniyle hükümetle sorun yaşayan Görmez’in de görevden alındığı söylentileri dolaştı.

Emekliye ayrılacağı ileri sürülen Görmez’in yerine Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu ile Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Yavuz Ünal’ın isimlerinin geçtiği söylentileri yayıldı.

İSTİFA SÖZ KONUSU DEĞİL

Konu Arap ülkeleri ziyaretinden dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da soruldu. Erdoğan şu an atılmış bir adım olmadığını belirterek, “Geleceğe yönelik Sayın Başkanın bu noktada farklı bir görevle devam şeklinde bir arzusu, talebi söz konusu. Bu da tabi Sayın Başbakan’la görüşmek, değerlendirmek suretiyle verilecek bir karardır. Ama henüz Sayın Başkan görevinin başındadır. Ne görevden almak ne istifa böyle birşey söz konusu değildir” diye konuştu. 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle