Gündem Haberleri

  Fahri trafikçiler ceza yağdıracak

  Kadir ERCAN / ANKARA
  21.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘Nasıl olsa polis yok’ diyerek, trafik kurallarını ihlal eden sürücüler artık cezasız kalmayacak. 664 fahri trafik müfettişi göreve başladı.

  Resmen işbaşı yapan fahri trafik müfettişleri, maganda sürücülerin korkulu rüyası olacak. Sürücüleri durdurup belge ve evrak kontrolü yapamayacak olan müfettişler, şoförle de muhatap olmayacak. Ancak müfettişler, kuralları ihlal edenler hakkında tutanak tutup bunu 48 saat içinde polise verecek. Polis ise tutanağı para cezasına çevirip adresinize gönderecek.

  10 günde ikiye katlanacak

  Adresinize bildirilen para cezası 10 gün içinde ödenmediği takdirde ikiye katlanacak. Eğer sürücü cezaları ödememekte ısrar ederse, aracını sattığında tüm borçlar katlanmış olarak dosyasında görünecek. Bu durumda cezalar ödenmeden aracın devri de yapılmayacak.

  Kırmızı plakaya da ceza

  Fahri müfettişler tutanakların işleme konulup konulmadığını da kontrol edebilecek ve tutanağı işleme koymayan polisler hakkında şikayetçi olabilecek. Başka illere sürülme korkusu bulunmayan fahri trafik müfettişlerinin politikacılara bile ceza yazması söz konusu olacak. Fahri trafikçilerden en çok, fazla yolcu taşıyan minübüsçülerin ve kırmızı ışıkta durmayan kırmızı plakalı araç sürücülerinin etkilenmesi bekleniyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı