GeriGündem Facebook'ta artık beğeni yok, tepki var!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook'ta artık beğeni yok, tepki var!

Facebook'ta artık beğeni yok, tepki var!
Popüler sosyal medya paylaşım sitelerinden Facebook' a yeni beğeni ifadeleri geliyor. Bu yenilik yakında Facebook kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Facebook’a yeni bir özellik geldi. Facebook messenger uygulamasına gelen güncellemenin ardından, haber kaynağında beğenmek istedikleri gönderilerin altındaki beğen tuşuna gelen kullanıcılar yeni bir özellikle karşılaştı. Peki, Facebook’a gelen yeni özellik ne? Facebook’un beğen tuşunun yerine ne geldi? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

FACEBOOK’TA ARTIK BEĞEN TUŞU YOK!

Ekim ayından beri Facebook’ta herkesin çok sevdiği ‘Beğen’ tuşlunun yerine bir dizi Reactions (Tepkiler) tuşu deneyen Facebook, sonunda bir karara vardı ve beğen tuşuyla alakalı değişikliği bugünden itibaren kullanıcılara sundu.

Konuyla alakalı açıklama yapan Facebook, 1 yıldan beri beğen tuşuyla alakalı çalışmalar yapıldığının bilgisini vererek, radikal yeniliği tüm kullanıcılara açtığını belirtti.

REACTİONS NEDİR, REACTİONS TUŞU İLE NASIL TEPKİLER VERİLEBİLİR?

Facebook’a yeni gelen Reactions özelliği ile beraber, Facebook üzerinden bir paylaşımı, sayfayı ya da reklamı size ne hissettirdiğine göre farklı biçimlerde beğenebileceksiniz. Bunun için Facebook gönderilerin altında bulunan beğen tuşunun yanına bazı emojiler ekleyerek kullanıcılara sundu. Facebook tarafından sunulan emojilerle kızgın, üzgün gibi emojileri kullanarak beğenilerinizi bu şekilde ifade edebileceksiniz. Facebook tarafından sunulan tepkiler ise muhteşem, hahaha, inanılmaz, üzgün ve kızgın olarak karşımıza çıkıyor.

Facebookta artık beğeni yok, tepki var

 

Facebook tarafından getirilen yeni özellik sadece gönderileri değil, kurum ve kişi sayfalarını da etkiliyor. Görülen ancak hoşlanılmayan bir reklamla alakalı tepkiler de emojiler aracılığı ile verilebilecek .

FACEBOOK’A NASIL ÜYE OLURUM?

Hala Facebook üyeliği olmayan kişilerin Facebook’a üye olması çok kolaydır. Üye olmak isteyenlerin öncelikle https://www.facebook.com web sitesine giriş yaparak sayfanın sağında bulunan Kaydol başlığının altındaki istenen bilgileri girmeleri gerekmektedir. Bu bilgiler şunlardır;

-Ad

-Soyad

-e-posta adresi veya cep telefonu numarası

-Şifre

-Doğum Tarihi

-Cinsiyet

Bilgilerin girilmesinin ardından ‘Kaydol’ butonuna tıklayarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle