Gündem Haberleri

  Facebook’tan katliama

  Ersin ERCAN-İlhan ÇETİN/DHA
  14.09.2013 - 01:31 | Son Güncelleme:

  Zonguldak’ta geçen hafta vahşice öldürülen Murat Erdoğan ve Gizem Tunç’un cinayet şüphelisi Deniz Poyraz’ın aylar önce Facebook’ta paylaştığı üstteki fotoğraf delil sayıldı ve cinayet dosyasına girdi.

  ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde taksi şoförü sevgilisi Murat Erdoğan (29) ile birlikte geçen hafta bağ evinde öldürülen Gizem Tunç’un (21) babası Yunus Tunç (47), kızının cinayet şüphelisi olarak tutuklanan Deniz Poyraz (21) ile ilişkisini 1.5 yıl önce bitirdiğini, ancak Poyraz’ın, “Başkasının olamazsın” diyerek tehditlerde bulunduğunu söyledi. Deniz Poyraz’ın, Gizem ve Murat’ın ilişkisini askerdeyken öğrendiğinde bu duruma içerlediği belirtildi. Olayı öğrendikten sonra da Facebook’tan silahlı tehditkâr bir fotoğraf yayınladığı anlaşıldı. DHA’nın, fotoğrafla ilgili haberinin internet sitelerinde yer almasının ardından polis, bu görüntüyü delil kabul etti ve cinayet dosyasına koydu.

  Kesik eller bulunamadı

  Polisin, cinayetle ilgili soruşturması sürerken, Ankara’dan gelen 5 kişilik özel ekip araştırmasını tamamladı. Gizem Tunç’un kesilen elleri ise bulunamadı.

  Gizem de fotoğrafı gördü

  Facebook’tan katliama

  Deniz Poyraz’ın 18 Şubat’ta Facebook’ta paylaştığı fotoğrafta, belindeki tabancasını çıkaran bir kişi, el ele yürüyen iki sevgiliyi arkadan vurmak için hazırlık yaparken görülüyor. Gizem Tunç’un bu fotoğrafın ardından hayatından endişe duyduğunu söylediği fakat polise başvurmaktan çekindiği söylendi.

  Komutanlarına yalvarıp gelmiş

  Facebook’tan katliama

  Denizli İl Jandarma Komutanlığı’nda askerliğini yapan eski sevgili Deniz Poyraz’ın izin için komutanlarına yalvardığı ve en son rapor alıp Ereğli’ye geldiği öğrenildi. Olaydan sonra birliğine geri döndüğü, komutanlarının “Nasıl kıydın iki cana” diye sorması üzerine “Benim ilgim yok diye” cevap verdiği belirtildi. Babası Ali Poyraz da delilleri karartmaktan tutuklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı