Gündem Haberleri

  F tipine tabanca nasıl girdi?

  DHA
  12.04.2016 - 22:24 | Son Güncelleme:

  Özgecan’ın katilinin ‘F Tipi’ cezaevinde öldürülmesinin yankıları sürüyor. Şüpheli mahkûmun tabancayı nasıl temin ettiği araştırılıyor.

  ÜNİVERSİTELİ Özgecan Aslan'ı (20) 11 Şubat’ta hunharca öldüren şoför Ahmet Suphi Altındöken'in (21) yüksek güvenlikli F Tipi Adana Kürkçüler Cezaevi’nde tabancayla öldürülmesi, baba Necmittin Altındöken'in (51) de yaralanmasıyla ilgili 7 savcı ve 2 bakanlık müfettişi görevlendirildi.

  GARDİYANI DA REHİN ALMIŞ

  11 yıldır cezaevinde bulunan mahkûm Gültekin Alan ile A.G. cinayetin şüphelisi olarak sorgulanıyor. Cezaevi yetkilerinin de ifadesi alınıyor. Gültekin Alan'ın tuvalette bulduğunu söylediği tabancayla baba ile oğlunu vurduğu, olaya müdahale eden infaz koruma memurunu 2.5 saat rehin aldığı, baba ile oğlunun hastaneye sevkini de tehditleriyle geciktiği ileri sürüldü. Ahmet Suphi Altındöken'in zamanında hastaneye sevkinin yapılması halinde kurtulabileceği, ancak aşırı kan kaybettiği de iddialar arasında yer alıyor. 

  Özgecan Aslanın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni iddiaÖzgecan Aslan'ın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni iddia!

  ŞÜPHELİ SUÇ MAKİNESİ

  AHMET Suphi Altındöken’i cezaevinde silahla öldürdüğü ileri sürülen mahkûm Gültekin Alan’ın cinayet, sahte para, suç örgütü kurma gibi çeşitli suçlardan dolayı 50 yıl hapis cezası bulunuyor. Tokat’taki kardeşi Alan’a destek vererek “Bu memleketin insanı sahipsiz değil. Ağabeyimle hep gurur duydum” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı