Gündem Haberleri

  F-16 düştü pilot aranıyor

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BANDIRMA 6'ncı Ana Jet Üssü Komutanlığı'nın Akhisar Yedek Meydanı'ndan Adana İncirlik Üssü'ne gitmek için havalanan bir F-16 savaş uçağı, Burdur'un Bucak İlçesi yakınlarında dağlık araziye düştü. Uçaktan son anda atladığı belirtilen Pilot Yüzbaşı Aşkın Sezer aranıyor.

  Pilot Yüzbaşı Aşkın Sezer yönetimindeki F-16 uçağından saat 15.45'te düştüğü sinyali alındı. Bu dakikadan itibaren yer tespiti için yoğun çalışma başlatıldı. Gelen sinyale göre aramalar Burdur'un Bucak ve İçel'in Gülnar ilçeleri sınırlarında yoğunlaştırıldı.

  Kısa süre sonra uçağın Bucak İlçesinin Karacaören Barajı yakınlarında Çobanpınarı kesimine düştüğü saptandı. Görgü tanıklarının Katran Dağları'na bir alev topu gibi düştüğünü söylediği uçağın enkazının bulunduğu bölgeye hemen karadan ekip çıkarılırken, Konya 3'üncü Ana Jet Üssü'nden de helikopterler havalandı.

  Pilot Yüzbaşı Aşkın Sezer'in düşen uçaktan son anda atlayıp kurtulduğu haberleri üzerine Konya Hava Hastanesi ile Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun hazırlık yapıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı