Gündem Haberleri

  Ezilenler izleyebildi

  Erol IŞIK
  11.07.2007 - 13:05 | Son Güncelleme:

  <1>e-leştiri Dünyaca ünlü yıldız Shakira'nın dün akşamki konseri, bir eğlenceden çok İstanbullular için azap oldu.

  Günler öncesinden İstanbullu müzikseverlerin heyecanla beklediği Shakira konseri, dün akşam nihayet gerçekleştirildi. Sahneye çıkan dünyaca ünlü bir yıldızdı ama ya sahne haricindekiler... 

  İstanbullular Shakira konserini işte böyle yaşadı:
  * Shakira'yı ezilenler izleyebildi:
  Shakira'nın konser verdiği Kuruçeşme'deki Arena'yı, yaklaşık 10 bin müziksever doldurdu. Ama ne doldurma... Ancak öndeki bir kaç bin "ezilen" izleyicinin yakından görebildiği Shakira'nın sahne şovunu, Arena'daki izleyicilerin büyük bir bölümü sahnenin kenarına kurulan dev ekrandan izleyebildi. (Yani evdeki televizyondan izlenebilecek bir şekilde!)

  * Ezilmek istemeyenler kaderine razıydı: 10 bin izleyicinin arasına girmeye çalışmayıp uzaktan da olsa sahne şovunu izlemek isteyenler ise, daha çok deniz kenarına yakın bir bölümde, dev ekrandan Shakira'yı görebildi.

  * Sponsor terasında da izdiham: Konserin sponsoru için Kuruçeşme Arena'da ufak çaplı bir teras oluşturulmuştu. Ama buraya da yoğun bir talep vardı. Davetliler haricinde girilemeyen bu bölümde de, her davetli yanında bir kaç kişiyi getirince izdiham yaşandı.

  * Sahil trafiği felç oldu: Kuruçeşme'deki konser nedeniyle Beşiktaş-Bebek arasındaki sahil trafiği, akşam saatlerinden gece yarısına kadar tıkandı. Konsere otomobilleriyle gelenler, Kuruçeşme'ye yaklaştıkça daha büyük bir karmaşa'nın içine girdiler. Bu arada Beşiktaş ve Bebek'ten Kuruçeşme'ye yaklaştıkça, yol kenarındaki değnekçilerin otopark ücretleri de artıyordu. Önce 5 YTL, ardından 10 YTL, Kuruçeşme civarında ise 20 ila 30 YTL'ye kadar otopark ücretleri değnekçiler tarafından toplandı. Öyle ki, daracık sahil yolunda, otomobiller çift sıra halinde park edildi.

  * Kendi konserine geç kaldı: Sahil yolu trafiğinin felç olması nedeniyle Shakira da konserine geç gidebildi. Dolayısıyla konser de yaklaşık 50 dakika geç başladı.

  * Konser sahnesine 25 ton malzeme: Shakira konserinde, mekanın sahnesi de özel olarak hazırlanmıştı. Sanatçının sahne ekipleri cuma gecesinden itibaren tırlar dolusu malzemeyi Kuruçeşme Arena’ya taşındı. Konser için özel bir uçak ile de 25 ton prodüksiyon malzemesi getirildi.

  * Medyaya büyük kısıtlama: Konser verecek olan Shakira olunca, medya mensupları da büyük sıkıntı çekti. Konser alanında fotoğraf çekmek ve görüntü almak yasaktı. Ama konser haberini yazacak muhabirler Arena'da rahatlıkla (!) dolaşabilecekti. Ve sadece izleyicilerin ve sahnenin etrafında dolaşabildiler. İzleyicilerin arasına girmek, sahnenin önüne ya da yanına yaklaşabilmek, sponsor terasına çıkabilmek mümkün değildi. Dolayısıyla muhabirler de konseri ancak dev ekrandan izleyebildi.

  Özetle ne göbek görebildik ne de kalça, görebildiğimiz tek şey, önümüdeki iki kafanın arasından uzaklarda bir yerde resimlerinden Shakira olduğunu bildiğimiz, devasa bir sahnenin ortasındaki zaten ufacık tefecik bir kadın olan Shakira'ydı.

  Başta da söylediğim gibi, Shakira'yı sadece saatler öncesinden Arena'ya gelen ve ön bölümde yer bulabilen ve dolayısıyla "ezilenler" izleyebildi.

  İki gece önce Almanya'da Live Earth konserinde "küresel ısınma"ya dikkat çekmek için hayırlı bir iş yaparak konser veren Shakira, İstanbul'da da hayırlı bir iş yapmış oldu ve "ezilenler" için konser verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı