Gündem Haberleri

  Ezgi Saydam - Kamerhan Turan

  Hürriyet Haber
  28.12.2009 - 12:10 | Son Güncelleme:

  Akbank Sanat
  30 Aralık 2009
  20:00

  NE KADAR: Tam: 12,00 TL, Öğrenci: 7,00 TL

  Ezgi Saydam, mezzo soprano
  Kamerhan Turan, piyano

  Ezgi Saydam


  Mezzo Soprano Ezgi Saydam, Salzburg Mozarteum'da Prof. Hanna Ludwig ve Viyana'da Carol Byers ve James Pearson ile çalıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi "müzik yöneticiliği" bölümünde Master derecesini Ateş Orga ile tamamladı.İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarın da “Sanatta Yeterlik” doktora çalışmasına devam etti.

  1995 yılında İstanbul Barok topluluğu ile Henry Purcell'in Dido ve Aeneas operasında rol aldı.

  2000-2001 sezonunda Londra'da St. John's Smith Square konser salonunda da L.V. Beethoven'ın İskoç Şarkılarını seslendirdi ve CD kaydını gerçekleştirdi. 2001-2002 yılında İstanbul, Belçika, Almanya ve İsviçre'de konserler verdi. G.Mahler, M.De Falla ve R.Schumann'ın liedlerini yorumladı.
  Özellikle opera repertuarında Mozart ve Rossini aryalarının yorumuyla dikkat çekti. Sanatçı 2004 Mayıs'ında, Viyana'da W.A.Mozart’ın Cosi Fan Tutte operasında Dorabella rolünü oynadı.İngiltere’de Uluslararası Ripon  Müzik Festivali'nde Beethoven’ın 9. Senfonisini seslendirdi.
   
  2005 de Mısırda  Kahire ve İskenderiye operasında ardından Londra da konserlerine devam etti. 34.Uluslararası İstanbul Müzik Festivalinde  bir resital verdi ve  ilk solo şarkı albümünü CD olarak yayınladı.
   
  Köln Bergisch Gladbach ve Brüksel konservatuarın da  resital vermek üzere davet edildi.(Eylül, 2009).
                                                               
  Kamerhan Turan

  Kamerhan Turan1987 yılında Viyana Müzik Akademisi'ne girdi. Viyana'da Prof. Noel Flores ve Prof. Roland Keller ile çalıştı.
   
  1990 Moncalieri, 5. Avrupa Müzik Yarışması ve 1993 "IBLA Grand Prize - Uluslararası Piyano Yarışması”nda kazandığı birinciliklerin yanısıra 1992 Senigallia, 1995 Ettore Pozzoli ve 1996 Roma Uluslararası Piyano yarışmalarında da finale kalarak çeşitli ödüller aldı.
   
  Uluslararası birçok ülkede verdiği  konserlerin ve resitallerin yanısıra, Avusturya'da Pepperland Records Harmonia Classica Records Hollanda’da Brilliant Classics ve ABD'de "Athena Records"tarafindan CD'leri yayınlanmıştır.

  Program: C.Porter, J.Kern, O.Hammerstein, G.Gershwin, R. Rodgers, L.Bernstein, K.Weill

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı