GeriGündem Eyy... Kemal Bey
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eyy... Kemal Bey

Eyy... Kemal Bey

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, ‘FETÖ’cülerle, PKK’lılarla, HDP’lilerle aynı ağızdan konuşmakla’ suçladı ve “Bir vatandaşlık görevi olarak bunu buradan ifade ediyorum. Bir partinin genel başkanı olarak değil bu ülkenin vatandaşı olarak, ‘Eyyy... Kemal Bey bırak bu terör örgütlerinin söylediklerine kulak vermeyi, milletin sesine kulak ver” dedi. Antalya’da AK Partili 872 belediye başkanı ile bir araya gelen Başbakan Yıldırım, konuşmasına “Eveeet, Dört harf. Evet” diyerek başladı ve özetle şunları söyledi:

YENİ BİR BAHAR GELECEK
“16 Nisan Pazar günü bir kez daha milletimiz sandığa gidecek. Cumhurbaşkanımız anayasa değişikliğini onayladı. Artık takvim çalışmaya başladı. 16 Nisan’a kadar Türkiye’yi bir baştan bir başa dolaşacağız, bütün vatandaşlarımızla buluşacağız, bütün evleri, kapıları çalacağız ve vatandaşımıza doğruyu anlatacağız. Daima doğruyu söyleyeceğiz. 16 Nisan’da Türkiye’ye yeni bir bahar gelecek.

Biz zaten baştan beri ‘bu durum sürdürülebilir değil, mevcut durumla anayasayı uyumlu hale getirmemiz lazım’ diye hep söylüyorduk. Dolayısıyla MHP ile bir araya geldik. Bu arada CHP’nin de kapısını çaldık, anamuhalefet partisinden elimiz boş döndük. ‘Anayasa değişikliği kapalı kapılar arkasında oldu, hiç şeffaf olmadı...’ Hadi oradan. (Anayasa değişikliği tasarısı görüşmeleri sırasında Meclis Genel Kurulu’nda çıkan kavgalarda yaralanan vekilleri kastederek) Gökçen’e (Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç) sor bakalım ne kadar şeffaf olduğunu anlatsın sana. Sor Fatih Şahin’e (Ankara Milletvekili Fatih Şahin), ne kadar şeffaf olduğunu anlatsın sana. Muhammed Balta’yı söylemiyorum.

CHP toplumu kutuplaştırmak için her yolu denedi. Hâlâ da aynısını yapıyor. ‘Efendim anayasa değişikliği kabul edilirse Türkiye bölünür.’ Türkiye’yi bölmeye kimsenin gücü yetmez. Anamuhalefet partisi iktidar alternatifidir, terör örgütlerinin gittiği yoldan gitmesi anamuhalefet partisine zarar veriyor. Sanki CHP iktidara değil millete, Türkiye’ye muhalefet ediyor.” 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle