GeriGündem Eyüpsultan Belediyesi hangi partide? Eyüpsultan'ın mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eyüpsultan Belediyesi hangi partide? Eyüpsultan'ın mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın kimdir?

Eyüpsultan Belediyesi hangi partide? Eyüpsultan'ın mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un tarihi ilçelerinden Eyüpsultan'da belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Eyüpsultan'ın mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Eyüpsultan Belediyesi hangi partide?

Eyüpsultan Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Eyüpsultan'ın mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Remzi Aydın seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Eyüpsultan Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel seçimlerinde ise Deniz Köken'i aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN REMZİ AYDIN KİMDİR?

Remzi Aydın, 1965 Eyüpsultan doğumludur. Aslen Giresunludur. Eyüp Silahtarağa İlkokulu ve Eyüp Lisesi’ni bitiren Aydın, 1 yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okuduktan sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisans çalışması yapan Remzi Aydın, 1991 yılından 2014 şubat ayına kadar kendi ofisinde serbest avukatlık yaptı.

Siyasi hayatına 2004 yılında Belediye Başkan Aday Adayı olarak başlayan Aydın, 2006’da İstanbul AK Parti Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, 2009’da Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Genel Meclis Üyeliği, Eyüpsultan Belediye Başkan Danışmanlığı, 2010’da İl Encümen Üyeliği, 2011 yılında Genel Seçimler 2. Bölge SKM Başkan Yardımcılığı yaptı. Aydın aynı yıl İl Genel Meclisi AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve sözcülüğüne seçildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den aday olarak Eyüpsultan Belediye Başkanı seçildi.

Remzi Aydın , “Geleneksel Sporlar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği”, “Kızılay Bayrampaşa Şube Başkanlığı”, “Yeryüzü Doktorları Derneği Üyeliği”, “Hayat Sağlık Vakfı”, “İnsan ve Medeniyet Hareketi ve Girişimci İşadamları Vakfı Üyeliği”, “İl Genel Meclisi Yeşilay Dostluk Grubu Başkanlığı”, “Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği”, “Yardım Eli Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği” ve “Başakşehirspor Yönetim Kurulu Üyeliği“ de yaptı.

Futbol, voleybol, yüzme sporlarıyla ilgilenen ve karate sporunda ayrıca lisansı bulunan Başkan Remzi Aydın, çeşitli dergi ve gazetelerde de köşe yazarlığı yaptı (İstanbul Barosu Dergisi, Yerel Siyaset Dergisi, Türk Edebiyatı, Aydınses.).

İngilizce ve Arapça bilen Remzi Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle