Gündem Haberleri

  Eyüp Belediye Başkanının çalınan cipi bulundu.

  Ali AKSOYER/İSTANBUL
  29.08.2009 - 18:08 | Son Güncelleme:

  EYÜP Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun Silivri’de bulunan çiftlik evinden Temmuz ayında çalınan son model AUDİ Q 7 model cipi Ankara’da bulundu. Polis aracı çalan üç kişiyi gözaltına aldı.

  Yakalanan kişilerin yurt dışından getirdikleri çalıntı araçlara sahte faturalar düzenleyerek trafik tescil bürolarında sanki yeniymiş gibi tescillerini yaptırarak sattıkları ortaya çıktı. Polis şu ana kadar 4 lüks otomobilin ele geçirildiğini olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirttiler.

  Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun Silivri, Selimpaşa’da bulunan yazlığına giren hırsızlar kontak anahtarını aldıkları garajda bulunan 34 KVC 19 plakalı AUDİ Q 7 marka jeepi çalmışlardı. Belediye başkanı İsmail Kavuncu’nun ailesiyle birlikte evde olduğu bir sırada meydana gelen olayda sabah kalkan Kavuncu ailesi son model araçlarının garajda olmadığını görünce Jandarmaya haber vermişlerdi. Belediye başkanının aracının çalınması üzerine alarma geçen polis ve jandarma ekipleri tüm aramalarına rağmen bugüne kadar aracı bulamamıştı.

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından soruşturulmaya başlanan olay sırasında hırsızlık olayına karıştıkları ve aracı çaldıkları belirlenen 3 kişi yakalandı. Liderliğini Ö.B.A.’nın yaptığı 3 kişilik oto şebekesi üyelerinin ifadesi doğrultusunda Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun çalınan aracı Ankara’da ele geçirildi. Araca sahte belgelerle yeni bir plaka alındığı ve satıldığı ortaya çıktı.

  Oto Hırsızlık Büro Amirliği tarafından sorgulanan zanlıların yurt dışından sahte belgelerle getirdikleri son model lüks otomobillere sahte faturalar düzenleyerek sanki yeniymiş gibi Trafik Tescil Bürolarında yeniden plaka çıkarttıkları ve ilan vererek sattıkları belirlendi. Zanlılarla birlikte ele geçen 4 lüks otomobilin incelemesi sürüyor. Yetkililer yakalanan kişilerin sorgularının devam ettiğini suç ortaklarının ve çaldıkları araçların belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı