Gündem Haberleri

  Eylül Fırtınası

  Hürriyet Haber
  13.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çocuk gözüyle darbe

  Eylül Fırtınası

  HENÜZ 5 yaşında bir çocuk: Adı Metin. Annesi (Ayten) gözaltında, babası (Rasim) aranıyor. 12 Eylül askeri darbesinin ilk günleri...

  Metin de annesiyle birlikte hücrede bir gün geçirir. Ayten'in bütün oyalama çabalarına, uydurduğu oyunlara rağmen Metin hapiste olduklarının ve olayların farkındadır. Ertesi gün Bozcaada'da yaşayan dedesi Hüseyin Efe, onu almaya gelir ve Metin'in ada günleri başlar.

  Üzüm bağları, Efe'yle balık tutma maceraları, Hatice'yle ilk aşk, komşu kadın Şerife Teyze'nin güvenilir kucağı, Ayten'in çocukluk arkadaşı Sadık Amca'nın eğlenceli dünyasında geçen günler 12 Eylül'ün sosyal hayatta yarattığı değişimlerle gölgelenir. Eylül Fırtınası, bir askeri darbeye bir çocuğun açısından bakan, duygu dolu bir film...

  Eylül Fırtınası, Habib Bektaş'ın Gölge Korkusu adlı romanından uyarlandı. Filmin senaryo çalışmalarını Atıf Yılmaz'la birlikte Gaye Boralıoğlu gerçekleştirdi.

  Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı filmde Tarık Akan, Zara, Kutay Özcan, Deniz Türkali, Hazım Körmükçü, Oktay Sözbir, Meral Çetinkaya, Cezmi Baskın, Yosi Mizrahi, Cengiz Tünay, Ayten Uncuoğlu ve Mesut Akusta rol alıyorlar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı