Gündem Haberleri

  Eylem başlamadan bitti

  A.A
  06.01.2011 - 15:10 | Son Güncelleme:

  Aile Hekimliği sistemine geçilmesi nedeniyle, kapanan sağlık ocaklarında çalışan 8 güvenlik görevlisinin işlerine son verildi.

  İşlerine geri dönemeyen güvenlikçiler, İl Sağlık Müdürlüğü önünde eylem yapmaya hazırlandıkları sırada tekrar işe alındıkları haberi gelince, eylem başlamadan sona erdi.

  Antalya İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan özel güvenlik görevlileri adına basın açıklaması yapmaya hazırlanan Özel Hizmet Çalışanları Sendikası (ÖZİŞ-SEN) Akdeniz Bölge Başkanı Polat Ankaralı, İl Sağlık Müdürlüğü'nden 8 güvenlik görevlisinin, yeni işlerde görevlendirilecekleri bilgisinin gelmesi üzerine eylemlerinden vazgeçtiklerini açıkladı.

  Gazetecilere açıklama yapan Ankaralı, İl Sağlık Müdürlüğü'nün bazı semt polikliniklerini kapatması sebebiyle, 8 güvenlik görevlisinin işten çıkartıldıklarını söyledi. İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden, iki haftadan bu yana, bu çalışanların başka alanda değerlendirilmesiyle ilgili talepte bulunduklarını ancak bir gelişme olmadığını ifade eden Ankaralı, eylem yapmaya hazırlandıkları sırada gelen bilgi üzerine eylemlerinden vazgeçtiklerini belirtti.

  Ankaralı, şöyle devam etti:

  “Özel güvenlik görevlilerinin İl Sağlık Müdürlüğü'nün diğer birimlerine kaydırılacağı sözü geldi. Bu çalışmalara zaman tanımak ve bizim için önemli olanın bu arkadaşlarımızın işe dönmesinin sağlanması olduğundan, eylemimize başlamayacağız. İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin, özel güvenlik görevlilerinin işe dönmeleri konusunda göstermiş oldukları iyi niyete teşekkür ediyoruz.”

  Bugüne kadar, hiçbir güvencesi olmadan çalışan özel güvenlik görevlilerinin gerek ihale mercileri, gerekse çalıştıkları şirketler tarafından, keyfi olarak işlerine son verildiğini de belirten Ankaralı, artık özel güvenlikçilerin de ÖZİŞ-SEN çatısı altında örgütlenerek haklarını aramaya ve her türlü yasal eylemi yapmaya devam edeceklerini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı