GeriGündem Evren, anayasa değişikliği konusunda sessiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evren, anayasa değişikliği konusunda sessiz

YEDİNCİ Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 12 Eylül darbecilerine yargı yolunu açan Anayasa değişikliği teklifinin ilgili maddesinin TBMM'de kabul edilmesi karşısında sessizliğini korudu. Özel Kalem Müdürü Mehmet Gökçe, “Sayın Evren, bu konularla ilgili açıklama yapmayacak” dedi.

12 Eylül darbecilerine yargı yolunu açan Anayasa değişikliği teklifinin 25'inci maddesi, 336 oyla TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Değişiklik için 70 de ret oyu kullanıldı. Anayasa’nın 12 Eylül dönemindeki Milli Güvenlik Konseyi üyeleri, kurulan hükümetler ve Danışma Meclisi’nde görev alanların yargılanmasını önleyen geçici 15'inci maddesi bu değişiklik ile yürürlükten kaldırılıyor.

Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, ilgili maddenin görüşülerek kabul edilmesiyle ilgili olarak yorum yapmadı. Özel Kalem Müdürü Mehmet Gökçe, DHA'ya yaptığı açıklamada, “Daha önce de belirttiğimiz gibi sayın Evren bu konularla ilgili açıklama yapmayacak” diye konuştu. Evren'in, 8 Haziran 2010 tarihinde ismini taşıyan Özel Kenan Evren Vakfı Marmaris Koleji'nden torununun mezun olacağını kaydeden Gökçe, “Hastalığıyla ilgili bir sorun çıkmadığı takdirde Marmaris'te olacağız. Törende bizzat kendisine sorularınızı sorarsınız. Ulusal yayın organlarının birçok temsilcisi ve köşe yazarları konu ile ilgili telefon yağmuruna tuttu. Eğer isteseydi konuşurdu. Zaman geldiğinde açıklama yapılır” dedi.

Kenan Evren, halen Ankara'da ordu lojmanlarında kalıyor ve her gün düzenli olarak GATA'ya giderek tedavi oluyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle