Gündem Haberleri

  Evli sevgiliye infaz

  Hürriyet Haber
  14.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Emekli astsubay, uzun süredir kızıyla birlikte olan ancak evlenmeye yanaşmayan evli ve 3 çocuklu galericiyi öldürdükten sonra, cesedini yaktı.

  Kayseri Kurban Bayramı'nın ikinci günü, kızıyla evlenmeyen galerici Muharrem Kocadelioğlu'nu öldüren, daha sonra da yakarak gömen emekli astsubay Murat Ali Canıberk, oğlu ve kardeşiyle birlikte tutuklandı. Bir ihbarı değerlendiren polis, Tomarza İlçesi yakınlarında yakılarak gömülmüş olarak bir ceset buldu. Cesedin Kayseri'de oto galerisi işleten Muharrem Kocadelioğlu'na ait olduğu belirlendi.

  Cinayeti itiraf etti

  Soruşturma sonunda, 46 yaşındaki emekli astsubay Murat Ali Canıberk, gözaltına alındı. Canıberk, sorgulamada suçunu itiraf etti. Evli ve 3 çocuk babası Kocadelioğlu'nun, Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde öğretmenlik yapan 28 yaşındaki kızı Çiğdem'le uzun süredir ilişkisi olduğunu öğrendiğini söyleyen emekli astsubay olayı şöyle anlattı:

  Önce yakmış, sonra gömmüş

  ‘‘Kızımla birlikte Muharrem'in arabasına gidip konuştuk. Daha sonra kızımı eve bıraktık. Muharrem ile birlikte Erciyes Dağı'na gittik. Burada kendisine kızımla evlenmesini söyledim. Evli olduğunu açıklayan Muharrem bunu kabul etmeyince, tabancamla başına ateş ettim. Cesedi yaktıktan sonra toprağa gömdüm. Üzerine de taş doldurdum.’’ Olayla ilgili olarak Murat Ali Canıberk, 36 yaşındaki kardeşi Calal Canipek ve 18 yaşındaki oğlu Mustafa tutuklandı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı