GeriGündem Evlatlarımız ölürken sabrımızı denemeyin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  107
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evlatlarımız ölürken sabrımızı denemeyin

Evlatlarımız ölürken sabrımızı denemeyin
refid:4922992 ilişkili resim dosyası

Başbakan Erdoğan terör konusunda başka ülkelerden de samimiyet beklediklerini söyleyerek, "Hiç kimse, ama kimse evlatlarımızın kanı dökülürken sabrımızı denemeye kalkmamalıdır" dedi. Erdoğan, terör örgütüne sığanak sağlanmamasını da istedi.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, partisinin 5. kuruluş yıldönümü nedeniyle AKP Genel Merkezi’ndeki basın toplantısında PKK konusunda özellikle terörü besleyen yabancı ülkelere uyarılarda bulundu. Terörle hangi zemin ve şartlarda olursa olsun mücadeleye devam edileceğini belirten Erdoğan, "Terörle mücadelede yavaş davrananlar, işbirliği arayışlarını yanlış değerlendirenler bilsinler ki, bugünün dünyasında herkes güvende değilse kimse güvende değildir" dedi. Ortadoğu’daki gelişmeler nedeniyle şenlik yapmadıklarını belirten Erdoğan, salonu dolduran partililerin "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları altında şu mesajları verdi:

SAMİMİYET BEKLİYORUZ

Terör sabır zaman ve kararlılık isteyen bir mücadele. Türkiye, uluslararası terörizme karşı ortak mücadelenin gerekliliğine daima inanmıştır. Bu konuda üzerine düşen sorumlulukları da ilgili platformlarda yerine getirmiştir. Aynı kararlılık ve samimiyeti başka ülkelerden beklemek de hakkımızdır.

MÜCADELEYE DEVAM

Biz birlik ve beraberliğimize yönelen, evlatlarımızın canına kasteden bölücü terör örgütüne karşı bugüne kadar olduğu kadar bunda sonra da her türlü tedbiri almaya, hangi zemin ve şartlarda olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz.

KURU SIKI ATMASINLAR

Çünkü bu kuru sıkı atmakla olmuyor. Bazıları kökünü kazıyacağız diyor, terörle mücadele konusunda dünyanın bütün ülkelerinin neler çektiğini, ne gibi faturalar ödediğini hep beraber görüyoruz, onun için samimi olmak gerekir, onun için dürüst davranmak gerekir, bütün mücadele azmimiz yerindedir, gerekli mücadele verilmektedir, verilecektir.

SIĞINAK SAĞLAMAYIN

Dost ve komşu ülkelerden de beklentimiz terör örgütüne güvenli sığınak imkanı sağlamamalarıdır. Terörle mücadele konusunda yavaş davrananlar, işbirliği arayışlarını yanlış değerlendirenler bilsinler ki bugünün dünyasında herkes güvende değilse kimse güvende değildir. Hiç kimse evlatlarımızın kanı dökülürken sabrımızı denemeye kalkmamalı.

Uluslararası itibarımız çok üst seviyededir. Kendi sorunlarımızın değil, bölge ve dünya meselelerinin çözümünde de aktif rol oynuyoruz. Türkiye gündem belirleyen ülke konumuna gelmiştir.

KÜRESEL YANGIN

Uluslararası anlaşmazlıkların diplomatik yollardan çözüme kavuşturulması gerektiğini savunuyoruz. Söz sahibi devletlere ciddi sorumluluklar düşmektedir.

İSRAİL’E ELEŞTİRİ

Uluslararası camia, çatışma kültürünün, güç kavgalarının insanlığı geri dönülmez bir felaketin eşiğine sürüklediğini daha fazla geç olmadan fark etmelidir. Bugün İsrail’in Lübnan’a saldırısında gördüğümüz ’orantısız güç kullanımı’na şehirlerin hayat kaynaklarının tahrip edilmesine ve masum insanların ölmesine yol açan olaylar, insanlığın geleceği açısından hiç de umutlu tablolar çizmemektedir. Hiçbir mücadele insan onurunun çiğnenmesinin, yaşam kaynaklarının tahrip edilmesinin ve masumların öldürülmesinin gerekçesi olamaz.

YOLSUZLUĞA DİKKAT

Kadromuz, partimiz, teşkilat mensuplarımız siyaseti rant aracı olarak görmüyorlar. Öyle düşünenlerin akıbetini herkes gayet iyi biliyor.

REJİM SORUNU YOK

Erdoğan, Türkiye’de bir rejim sorununun olmadığını söyledi. Kuvvetler ayırımına dikkat çeken Erdoğan, "Herkes üzerine düşeni yaptığında kazanan Türkiye ve Türk milleti olacak" dedi. Erdoğan, konuşma metninde yer alan rejimle ilgili şu sözleri ise okumadı:

"Rejimimiz sadece Anayasada yazılı kurallar olarak kalmamıştır, toplumsal dokumuza işlemiştir, tarih bilincimizin ve gelecek perspektifimizin omurgasını oluşturmaktadır. Bölgemizdeki olaylar dikkatle incelendiğinde, Türkiye’nin en büyük avantajının rejimi olduğu çok açık görülmektedir."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle