Gündem Haberleri

  'Evinin önündeyim, seni bekliyorum' Bu mesajdan sonrası korkunç

  Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)
  12.11.2017 - 13:14 | Son Güncelleme:

  Bursa'da sosyal medyada tanıştığı 17 yaşındaki S.A. isimli kıza zorla götürdüğü ormanlık alanda cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 20 yaşındaki Onur Altın, çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçlarından toplam 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  GELEN MESAJLA KORKTU, DIŞARI ÇIKTI

  Bursa’nın Orhaneli ilçesinde geçen nisan ayında S.A.,sosyal medya üzerinden aynı ilçede yaşayan Onur Altın ile tanıştı. Altın, olay günü kıza telefon açıp, ardından sosyal medya üzerinden mesaj gönderip görüşüp konuşmak istediğini bildirdi. Babası ile ağabeyinin evde olduğunu ve dışarı çıkamayacağını söyleyen S.A., Altın’ın gönderdiği, ’Evinin önündeyim. Seni bekliyorum’ mesajı karşısında korkarak dışarı çıktı. Daha sonrakızı ağzını kapatarak ormanlık alana götürdüğü iddia edilen Onur Altın, burada S.A.’ya cinsel istismarda bulundu.

  155'İ ARAYIP BULUNDUĞU YERİ TARİF ETTİ

  S.A.,uğradığı cinsel istismar sırasında, fark ettirmedencep telefonundan ’155 Polis İmdat’ı arayarak, Onur Altın ile konuşuyormuş gibi yapıp bulunduğu mevkiyi polise tarif etti.

  POLİS YAKALADI CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

  Bunun üzerine görevlendirilen polis ekipleri ormanlık alana geldi. Polislerin geldiğini gören Onur Altın ise kaçarak uzaklaşmak istedi, ancakkovalamacanın ardındanyakalanıp gözaltına alındı. Sorgusunun ardından mahkemeye çıkartılan şüpheli Onur Altın, tutuklanarak cezaevine konuldu.

  "BEN ONA 'AĞABEY' DİYORDUM"

  Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılananOnur Altın, çıktığı duruşmada yöneltilen suçlamaları kabul etmezken, S.A. ise "Ben kendisine ’Ağabey’ diye hitap ediyordum. O da bana ’Kardeş’ diyordu. Olay günü evde babam ile ağabeyim vardı. Bana telefon açıp, sosyal medya hesabından da mesajlar göndererek ısrarla dışarı çağırdı.Ben de ailem mesajları fark edecek diye korkup çıktım. Konuşmak amacıyla beni önce evin önünden uzaklaştırdı, ardından ağzımı eliyle kapatarak karşı koymaya çalışmama rağmen ormanlık alana götürdü. Cinsel tacizde bulunurken, ’155 Polis İmdatı 3 defa aradım. Onur’a belli etmeden, onunla konuşuyormuş gibi yapıp ormanlık alanda bulunduğumuz mevkiyi polise tarif ettim. Ekipler gelince de kurtuldum. Ondan şikayetçiyim" dedi.

  18 YIL 4 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

  Mahkeme heyeti, istismar sırasındakızın kıyafetine bulaşan spermin Onur Altın’a ait olduğunun belirlenmesi ve olay günü S.A.’nın ’155 Polis İmdat’ı arayıp cinsel istismarcısı ile yaptığı konuşmaların aktarıldığı CD’yi dikkate alıp Onur Altın’a çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan 15 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçundan ise 3 yıl 4 ay olmak üzere toplam 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

  Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk durumunun devamına da karar verdi.

  Etiketler: Cezaevi , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı