Gündem Haberleri

  Evimi taşıyan hamal liderimdi

  Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL
  04.10.2005 - 02:41 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, bilgi kavramının dünya üzerindeki güç dengelerini belirleyen ana parametre haline geldiğini söyledi.

  Orgeneral Özkök, Harp Akademileri Komutanlığı’nın 2005-2006 eğitim ve öğretim yılı açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ‘Bilginin özgürce dünya üzerindeki dolaşımı ‘ağ savaşları’ kavramını da ortaya çıkarmıştır. İnsanlığın en büyük düşmanı terör ve terörist gruplar; düşüncelerini, eylemlerini ve hatta finansal kaynaklarını bu ağ üzerinden uzak noktalara taşıyabilmektedirler’ dedi.

  Orgeneral Özkök, liderlik konusunda kendi başından geçen bir olayı da anlattı. Ankara’da 5’inci kattaki yeni evine taşınırken hamalların merdivenlerden geçiremediği çok büyük bir büfeyi tek hamalın taşımaya gönüllü olduğunu söyledi. Özkök, büfeyi kimseye elletmeden 5’inci kata basamakları tek tek çıkarak taşıyan hamalın kendisine ‘Komutanım, Ankara’da bu büfeyi bu kata çıkaracak benden başka hiçbir hamal yoktur’ diye övündüğünü anlattı. Özkök şöyle devam etti: ‘Ben hálá bunu söylerken burnumun direği sızlar. O hamal benim liderimdi. O bana en büyük şeylerden birisini öğretti; görevin ne olursa olsun, onun en iyisini yapmak ve onunla övünmek.’
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı