Gündem Haberleri

  Evden kaçtıktan 17 gün sonra bulunan Döndü, yurttan da kaçtı

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  29.05.2017 - 13:48 | Son Güncelleme:

  Zonguldak'ın Çaycuma İlçesinde okuldan çıktıktan sonra ortadan kaybolan ve 17 gün sonra İstanbul’da bulunanlise öğrencisi 16 yaşındaki Döndü Kuzucu, talebi üzerine yerleştirildiği yurttan da kaçtı. 3 gündür kayıp olan Döndü Kuzucu aranıyor.

  Zonguldak’tan Manisa’nın Soma İlçesi’ne göçeden 35 yaşındaki Esin ve37 yaşındaki Ersun Kuzucu çiftinin iki çocuğundanÇaycuma’da dedesinin yanında kalan kızları Döndü Kuzucu, geçen 29 Nisan’da eğitim gördüğü Çaycuma Çok Programlı Lisesi’nden çıktıktan sonra eve dönmedi.

  Ailesinin kayıp başvurusu yaptığı Döndü Kuzucu, 16 Mayıs’ta İstanbul Şişli’deki alışveriş merkezinde bir arkadaşıyla kafede otururken bulundu. Ailesinin kendisini evlendirmek istediğini ileri sürerek kaçtığını,tekrar eve dönmek istemediğini söyleyen Döndü Kuzucu, talebi üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait yurda yerleştirildi.

  Döndü Kuzucu, Şişli’de kaldığı yurttan geçen Cuma akşam saatlerinde kaçtı. Yurt yetkilileri polise liseli kızın kaçtığı ihbarında bulundu. Anne Esin Kuzucu da Soma’da kayıp başvurusunda bulundu. Döndü Kuzucu, 3 gündür yapılan aramalarda bulunamadı.

  ’BUGÜN KIZIMI ALACAKTIM’

  Anne Esin Kuzucu, kızının bulunmasını isteyerek, "Kızım yurda alındıktan sonra İstanbul’a gittim. Yurttaki pedagog ile görüştüm. Kızımın psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu söylediler. Ben bugün İstanbul’a gidip kızımı alacaktım. Burada hastanede tedavi görecekti. Bana teslim edilmesini pedagog uygun bulmuştu. Cuma akşamı yurttan kaçmış. Şu an nerede olduğunu bilen yok. Kızımın onu evlendireceğimiz iddialarını da pedagog inandırıcı bulmadı. Kızımın psikolojik desteğe ihtiyacı var. Ben onun için her şeyi yapmaya hazırım. Ben artık dayanamıyorum. Ne olur kızımı bulsunlar" diye konuştu.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı