Gündem Haberleri

  Evden acil çağrılmış

  Elif DEMİRCİ/İZMİR,DHA
  28.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3’üncü Bölge Müdürü Sabahattin Eriş, demiryollarında sarıklı, cüppeli ve sakallı görev yapan Halil İbrahim Usta’nın fotoğrafının evden aniden çağrıldığında işe geldiği kıyafetle çekildiğini söyledi.

  Eriş, Usta’dan savunma istediğini belirterek, şöyle konuştu: İbrahim Usta bir ay önce İstanbul’dan yol yapımı için geçici görevle Nazilli’ye geldi. İstanbul’da işçi kadrosunda çalışıyor. Haber üzerine savunmasını aldık. Usta’nın bu fotoğrafı mesai saatleri dışında istirahat halindeyken çekilmiş. Usta evinde dinlenirken tren geçeceği söylenerek, makinayı çekmesi için çağırılmış. O da evden aniden bu kıyafetlerle gelmiş. Ben kendisini tanımıyorum. Sakalının uzunluğu ve biçimi konusunda işçilere, memurlar gibi müdahale edemiyoruz. Usta, geçen cuma İstanbul’a gitti, ancak birkaç gün içinde dönecek. Hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar göreve başlayamayacak."/images/100/0x0/55eb5f5ef018fbb8f8bcdf5a

  TCDD Genel Müdürlüğü de dün bir açıklama yaparak, "Olayın gerçek olup olmadığı konusunda, haberde adı geçen personel ve birim amiri hakkında Bölge Müdürlüğü’nce soruşturma başlatılmıştır" denildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı