Gündem Haberleri

  Evde bırakılan 3 çocuk polisi alarma geçirdi

  Tolga YANIK/ KONYA,(DHA)
  27.08.2014 - 11:33 | Son Güncelleme:

  KONYA’da babaları tarafından evde yalnız bırakılan yaşları 1 ile 4 arasında değişen 3 çocuğun ağlayıp, apartmandan dışarı çıkmak istemesi üzerine, polis sahip çıktı. Polis, ailesine ulaşıncaya kadar çocukların başından bir an olsun ayrılmazken, baba İ.A, yaklaşık 1 saat sonra elindeki cipslerle geldi.

  Olay, saat 00.15’de merkez bir apartmanın bodrum katında meydana geldi. 26 yaşındaki İ. A, çocukları 4 yaşındaki E., 3.5 yaşındaki E. ve 11 aylık H.’yi evde yalnız bırakarak dışarı çıktı. Bir süre sonra karınları acıkan ve evlerinden çıkan çocuklar, apartman kapısı açamadıkları için dışarı çıkamadı ve ağlayama başladı.

  Polis çorap ve ayakkabılarını giydirdi

  'BENİ ÇEKİN' DİYEREK POZ VERDİ

  Durumu fark eden komşuları ise polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, komşuların çocukların anne ve babasını tanımaması üzerine araştırma başladı. Polis, çocuklarla yakında ilgilenip çorap ve ayakkabılarını giydirdi. 4 yaşındaki E., basın mensuplarının annen nerede? sorusuna, "Annem işte. Gelecek. Biz 3 saattin evde yalnızız" dedi. Küçük E.’nin kameralara ’Beni çekin’ diyerek poz vermesi ise gülüşmelere neden oldu.

  Polis aileye ulaşmaya çalıştığı sırada baba İ. A, elinde 2 paket cipsle çıkageldi. Çocuklarını evde yalnız bırakıp gittiğini ifade eden baba , "Yiyecek bir şey alıp gelecektim. Annelerine ablasına gitti" dedi. 3 çocuk babasına teslim edildi.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı