Gündem Haberleri

  Evcil'in koğuşuna ‘poşetli teleferik’

  Orhan SAAT/ İSTANBUL
  05.01.2002 - 02:03 | Son Güncelleme:

  Nesim Malki'nin öldürülmesini azmettirmek suçundan Kartal Özel Tip Cezaevi'nde tutuklu bulunan Erol Evcil'in dubleks koğuşunun ikinci katından, bitişikteki koğuşa malzeme taşımak için, ipten yapılmış bir düzenek bulundu.

  Evcil'in, bitişiğindeki koğuşta kalan Kadir Gül'den ne aldığı anlaşılamadı. Uğursuz geldiğini gerekçe gösterip, kendisini A-3 Koğuşu'ndan A-6 Koğuşu'na naklettiren Erol Evcil'in koğuşunda, yılbaşından bir gün önce jandarma tarafından arama yapıldı. Dubleks koğuşun giriş katında hiçbir suç unsuruna rastlamayan jandarmalar, ikinci kata çıktıklarında, üst koridora açılan kapının açık olduğunu gördüler. İnceleme yapan jandarmalar, kapı koluna bağlanmış, üzerinde de bir poşet bağlı olan ipten yapılmış düzeneği gördüler. İpin diğer ucunun da Kadir Gül'ün kaldığı koğuşun ikinci katının koridor giriş kapısına bağlı olduğu görüldü.

  ‘Haberim yok’ dedi

  Erol Evcil, koğuştan koğuşa malzeme taşımak için kurulduğu sanılan düzenekten haberi olmadığını söyledi. Kartal Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu, konudan haberdar olduğunu, sorumlular hakkında gerekli işlemin yapılacağını açıkladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı