Gündem Haberleri

  Evcil'in 70 milyon YTL'lik gizli hesabı ortaya çıktı

  A.A.
  02.08.2006 - 13:54 | Son Güncelleme:

  Bursa'da, Erol Evcil ile gizli kasası olduğu öne sürülen Nilüfer Seyahat'in sahibi Hüseyin Kayapalı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin tutuklandığı ‘Bozuk Para Operasyonu’ giderek derinleştiriliyor. Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı'ya ait tüm bilgi ve belgeleri araştıran Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) görevlileri, Evcil'in başka kişiler üzerine kayıtlı 70 milyon YTL'ye yakın gizli hesabını ortaya çıkarttı, İstanbul'da 3 banka müdürü, Bursa'da 1 banka çalışanı gözaltına alındı.

  Nesim Malki cinayetinde ‘azmettirici’ olarak hüküm giyen ve Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı, Emniyet Müdürlüğü'nün bir yıl süren araştırmasının ardından yaptığı ‘Bozuk Para Operasyonu’nda tutuklanan 31 kişinin arasındaki Erol Evcil ile gizli ortağı olduğu öne sürülen Hüseyin Kayapalı'yla ilgili soruşturma ve araştırma çok yönlü olarak sürüyor. Evcil ve Kayapalı'ya ait tüm bilgi ve belgeleri araştıran TMSF görevlileri, Evcil'in başka kişiler üzerine kayıtlı 70 milyon YTL'ye yakın gizli hesabını ortaya çıkarttı. Bu kişilerin de araştırıldığını belirten yetkililer, Erol Evcil'in devlete, TEDAŞ ve vergi borçları dahil 400 milyon YTL borcu bulunduğunu bildirdi.

  Öte yandan Erol Evcil'in para transferinde etkili olduğu öne sürülen Bursa'daki bir bankanın Santral Garaj Şubesi'nde çalışan Berrin Sönmez gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında, İstanbul'da da 3 banka müdürü de gözaltına alındı. Gözaltı sayısının daha da artacağını belirten yetkililer, bu kişiler arasında üst düzey yöneticilerin de bulunacağını bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı