GeriGündem Evcilik oynayan afacanların marifeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evcilik oynayan afacanların marifeti

Maltepe'de bir apartmanın 3. katında evcilik oynarken çakmakla yemek pişirmek isteyen iki afacan evlerini kül etti. İki kardeşin çıkardığı yangın itfaiyenin profesyonel müdahalesi sonucu sadece mal kaybıyla atlatıldı.

Maltepe, Altıntepe Cihadiye Caddesi’ndeki apartmanda dün saat 13.00'te evcilik oynayan 7 yaşındaki Elvan ve 4 yaşındaki Yiğithan Nur, babalarının çakmağıyla yemek pişirmeye kalkınca evlerini kül ettiler. Anneleri okul aile birliği toplantısında olduğu için babaaneleri Sacide Nur ile kalan iki afacan, babaanelerinin yemek yapmak için mutfağa gitmesini fırsat bilip çakmakla oynamaya başladılar. Bu sırada perdeleri tutuşturan iki çocuk korku için ağlamaya başladı.

Torunlarının çığlıkları üzerine odaya gelen yaşlı kadın, tutuşan perdeleri tüm çabasına rağmen söndüremeyince çareyi torunlarını alıp kaçmakta buldu. Alevler kısa sürede tüm daireyi sararken yoğun duman nedeniyle üst katlarda oturanlar mahsur kaldı.

OKSİJEN TÜPÜYLE KURTULDU

Olay yerine kısa sürede gelen itfaiye erleri bir taraftan yangını söndürürken diğer yandan 4. katta yalnız olan ve yoğun duman nedeniyle mahsur kalan Baran Hacıbeyoğlu'nu kurtarmak için çalışmalara başladı. Oksijen maskesi takarak 4. kata çıkan itfaiye erleri dumandan boğulmak üzere olan Baran'ı son anda kurtardılar. Başındaki oksijen maskesini çıkarıp Baran'ın yüzüne takarak ölümden kurtaran itfaiye eri, kucakladığı çocuğu hemen dışarı çıkardı.

BABAANNE ‘‘MAHVOLDUK’’

Boğulmak üzere olduğu evinde gaz maskeli itfaiye erleri tarafından düzenlenen nefes kesen operasyonla kurtarılan Baran'a ilk müdahale olay yerine gelen ambulansta yapıldı. Çevre sakinleri ve bahçeye çıkardığı torunları Elvan ve Yiğithan ile söndürme çalışmalarını korku dolu gözlerle izleyen babaanne Sacide Nur, ‘‘Anneleri çocukları bana bırakıp okula toplantıya gitti. Ben de yemek yapmak için mutfağa gidince, çocuklar çakmakla oynamaya başlamışlar. Çığlıklarına koştuğumda perdeler tamamen yanmaya başlamıştı. Söndüremedim. Saçlarım yandı, zor kurtulduk. Ama mahvolduk’’ diyerek ağladı.

Az kalsın yanacaklardı

Annelerinin okul aile birliği toplantısına gitmesini fırsat bilen iki yaramaz kardeş az kalsın evlerini yakıyorlardı. Çakmakla oynarken perdeyi tutuşturan 7 yaşındaki Elvan ve 4 yaşındaki Yiğithan Nur, yangın sürerken dışardan evlerinin yanışını merakla izlediler. İki kardeş olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamadı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle