Gündem Haberleri

  Ev kirasını ödeyemeyince tekne satın aldı

  Hürriyet Planet
  17.06.2013 - 17:39 | Son Güncelleme:

  İngiltere’deki Aberystwyth Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi olan Joe Pearce (23), ev kiralarını ödemekte zorlanınca, internet sitesinden 42 yıllık bir tekne satın aldı.

  Teknenin fiyatı, 800 pound,  Pearce’ın oturduğu evin iki aylık kirasına denk geliyordu.

  Joe Pearce, öğrencilik yaptığı 14 ay boyunca 7 metrelik ‘Golden Cloud’ adlı teknesinde yaşadı. Bu sayede Pierce, ev için harcayacağı 5600 pound’u cebinde tutmuş oldu.

  Pearce, “Yüksek lisans öğrencisi iken, bir apartman dairesinin kirasını karşılayamayacağımı fark ettim. Kız arkadaşımla beraber yaşıyordum, haftalığı 100 pound olan bir dairenin ücretini paylaşıyorduk. Onunla ayrılınca, daire için ayda 400 pound ödemem gerekti ancak bunu karşılayabilecek durumda değildim. Bu sayede aklıma teknede yaşama fikri geldi” dedi.

  Joe Pearce sözlerine şunları ekledi: “Arkadaşlarım bir tekne aldığımı duyunca çok heyecanlandılar, sanırım lüks bir yat görmeyi umuyorlardı. Aldığım tekneyi görünce şok oldular.”

  Teknesini okula 13 kilometre uzaklıkta bir limana demirleyen Pearce, okula bisikletle gidip gelerek ulaşım masraflarını da cebinde biriktirmiş oldu.

  Pearce’ın tekneyle ilgili en büyük sıkıntısı teknenin en yüksek yerinin 1.5 metre olması ve bu yüzden teknenin içinde sürekli eğilmek zorunda olması idi.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı