Gündem Haberleri

  Ev hapsine mahkum edilen Suna cezasını tamamladı

  A.A
  21.08.2006 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Ev hapsine mahkum edilen Emine Suna, cezasını tamamladı.

  “Suç delillerini kararttığı” gerekçesiyle 2 ay hapse mahkum edilen ve cezasını evinde çekmesine karar verilen Emine Suna, kendisi için iyi bir deneyim olduğunu ve cezasının infazı sırasında yetkililerden büyük yardım gördüğünü dile getirdi.

  Emine Suna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nazilli'de işlettiği Çiçeksevenler Derneği lokalinde bir bıçaklama olayı yaşandığını, bu olayda yerlerdeki kan izlerini temizledikleri gerekçesiyle “delilleri karartmak” suçlamasıyla karşı karşıya kaldığını ve 2 aylık ev hapsi cezasına mahkum edildiğini belirtti.

  Ev hapsine mahkum olduğu günlerde kendisini kardeşi ve yakınlarının yalnız bırakmadığını anlatan Suna, şöyle konuştu:

  “Çok iyi bir şekilde cezamı çektim. Dışarıya adımımı dahi atmadım. Böyle yaşamaya alışınca, şimdi 'dışarıya nasıl çıkacağım' diye düşünüyorum. İyi bir deneyim oldu. Yetkililere teşekkür ediyorum.

  İzmir Adliyesi Denetimde Serbestlik Şube Müdürlüğü yetkilileri beni hiç yalnız bırakmadı. Psikolog sürekli benimle ilgilendi.”

  Suna, ev hapsi uygulamasının özellikle kadınlar açısından çok iyi bir uygulama olduğunu belirterek, “Bu yasanın Necmettin Erbakan için çıkarıldığı söyleniyor, ama bence kadınlar için çok olumlu bir gelişme ve Emine Suna Yasası oldu” diye konuştu.

  Emine Suna, cezasını çektiği sürede medya kuruluşlarının kendisine büyük ilgi gösterdiğini buna karşın hiçbir kadın kuruluşunun ziyaretine gelmediğini kaydederek, “kadın kuruluşları ne aradı ne sordu. Onlar pasta börek günleri düzenliyorlar. Böyle bir ilk yaşanmış. Neden benimle ilgilenmediler, anlamadım” dedi.

  Cezasını tamamladığında ilk yapacağı işin alışverişe çıkmak olacağını belirten Emine Suna (55), hapis kaldığı 2 ayın ardından dışarıya attığı ilk adımını, AA muhabirlerinin tanıklığında gerçekleştirdi.

  2 çocuk annesi Emine Suna, delilleri karartmak suçlaması nedeniyle mahkum edilmiş, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un, özel infaz usullerini düzenleyen 110. maddesinin 2. fıkrası uyarınca, “kadın veya 65 yaşını bitirmiş kişilerin mahkum oldukları 6 aya kadar cezayı” evinde çekebilecekleri hükmü uyarınca, avukatı Orhan Altın aracılığıyla mahkemeye başvurmuş ve cezasını evinde çekmesi kararlaştırılmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı