GeriGündem Ev hapsi Zana’nın kendi düşüncesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ev hapsi Zana’nın kendi düşüncesi

Ev hapsi Zana’nın kendi düşüncesi
refid:20893731 ilişkili resim dosyası

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Abdullah Öcalan’a ev hapsi konusunun Leyla Zana tarafından açıldığını belirterek, “Zana, ‘Öcalan’a ev hapsi düşünülemez mi’ gibi bir düşüncesini de ifade etti.

Tamamen kendi düşüncesidir. Başbakanımız da buna olumlu bakmadığımızı, Öcalan’la ilgili böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade etmiştir” dedi.
Atalay, Başbakan Tayyip Erdoğan’la birlikte Leyla Zana’yla yaptıkları görüşmeye ilişkin şunları söyledi: “Genel manada görüşme verimli olmuştur ve çok samimi bir hava içinde gerçekleşmiştir. Görüşmede Sayın Zana şahsi düşüncelerini ifade etti. Sayın Zana’nın basın toplantısında ifade ettiği gibi başlayan görüşmelerin devam etmesi, diyaloğun sürmesi konusunda Başbakanımıza özel, doğrusu hem iltifat etmiştir hem de ‘Bunu siz yapabilirsiniz. Bu konuda milletin sizden büyük beklentisi var, umudu var ve siz bu milletin başbakanısınız, ilk adımı siz atmalısınız, bu görüşmelerde daima siz öncü olmalısınız, yani bu konuda sizden beklenti var’ diye ısrarla bunu ifade etmişti. Zaten bunu daha önce basında ifade etmişti. Bunlar bir anlamda yinelenmiştir.

Uludere gündeme gelmedi

Genel manada bu ülkede değişik vatandaş kesimlerine karşı devletin geçmişte yanlış tutumu olmuştur veya devlet adına uygulamalarda bulunan ların yanlışlıkları olmuştur. Geçmişte olup bitenlerle ilgili devletin bir anlamda özür dilemesi gibi bir konu orada gündeme getirilmiştir. Uludere hiç gündeme gelmedi ama devlet gerektiğinde tabii özür diler biz de o düşüncedeyiz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle