Gündem Haberleri

  Ev görünümlü kokoreç imalathanesine baskın

  DHA
  28.01.2015 - 13:02 | Son Güncelleme:

  Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Adalet Mahallesi’nde bulunan ev görünümlü bir kokoreç imalathanesine baskın yaptı. Hijyen koşullarına uyulmadığı belirlenen baskında, sağlıksız ürünlere el kondu.

  Adalet Mahallesi 1645 sokak üzerinde bulunan bir evde sağlıksız koşullarda kokoreç imalatı yapıldığı ihbarı alan Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belirlenen adrese baskın düzenledi.

  Ev görünümlü imalathaneye giren ekipler sağlıksız koşullarda üretim yapıldığını tespit etti. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden çağırılan çöp kamyonuna imalathanede bulunan tüm kokoreçler yüklenerek imha edildi. Tutulan tutanağın ardından işyeri sahibine 1608 sayılı kanun gereği 189 TL para cezası kesildi. Mek?nın tamamen boşaltılması için de iş yeri sahibine 5 gün süre verildi.  Vatandaşların sağlığı ile oynayan her türlü işletme ve imalathanenin karşısında olduklarını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Vatandaşlarımız bu konuda oldukça duyarlı. Biz de Zabıta Müdürlüğü olarak bu konuda titiz davranıyoruz. Gelen şik?yetler anında dikkate alınıyor.

  Kanunun bize verdiği yetkilere dayanarak gereken durumlarda para cezası hatta kapatmaya kadar giden yaptırımlarımız var ve bunu uyguluyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalarla buluşması için gerekli denetimli belediye olarak yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" dedi

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı