Gündem Haberleri

  Ev elektroniğinde kablosuz konfor

  Hürriyet Haber
  28.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ev ve işyerlerinde kullanımı hızla yaygınlaşan kablosuz DECT telefonları Bimeks mağazasında inceleyen Jale, tasarım ve fonksiyonlarıyla cep telefonlarını andıran modelleri test etti ve yazdı. Ses ve görüntü sistemleriyle profesyonel olarak ilgilenenlerin uğrak yerlerinden biri olan EK Consultant’ı dolaşan Can; en üst seviye sistemlerin büyülü dünyasında bir yolculuk yaptı ve deneyimlerini yazdı.

  KABLOSUZ ev telefonları ceptellere benzedi

  Daha geniş bir alanda çok daha kaliteli bir sesli iletişim sunmasının yanı sıra, zengin rehber seçenekleri, polifonik zil sesleri, arayan numarayı gösterme ve kolay bir yönetim sağlayan mönüsüyle yeni kuşak DECT telefonlar tüketici elektroniğinin gözde ürünlerinden biri olmuş durumda. Öğrendiğim kadarıyla, Bimeks’in tüm mağazalarında ziyaretçilern en çok ilgi gösterdiği ürünlerden biri aynı zamanda.

  PanasonIc KX-TCD210

  Arayan numarayı değişik renk ve zil sesi ile farklılaştırarak bildirme özelliğine sahip bu modelin ışıklı tuş takımı geceleri de kolay bir yönetim sağlıyor. 16 haneli ve 3 satırlı likit kristal ekranı ise 200 adet kapasiteli telefon rehberini ve navigatör tuşuyla kullanılan mönüyü yönetmek için elverişli bir alan sunuyor. 10’u polifonik olmak üzere 15 adet melodi seçeneği, tek tuşla arama, tuş kilidi, saat, takvim ve alarm gibi yardımcı özellikleri de cabası. 20 saat konuşma ve 170 saat bekleme süresine sahip telefon 126 YTL+KDV’den satılıyor.

  Laxon TD 101

  Çok tanınmayan bir marka olan Laxon’un Bimeks’te iki adet modeli bulunmakta. Bu model, zarif tasarımı ve şık görünümü ile dikkatimi çekti. Arayan numarayı rehberdeki adıyla gösterme özelliği etkileyici. 9 adet polifonik zil sesi, ahizesiz kullanım sağlayan hoparlörü ve kolay anlaşılan Türkçe mönüsü ile kendisini teknoloji özürlü olarak tanımlayanların bile kolaylıkla kullanabileceği bir telefon. Açık alanda 300, kapalı alanda ise 50 metreye kadar kapsama alanı sunan model, 7 gün bekleme ve 11 saat konuşma süresine sahip. KDV harif fiyatı ise 92 YTL.

  SIemens GIgaset S440

  Cep telefonlarındaki mönü görünümünü andıran ikon tabanlı arabirimiyle bu telefon gözümü gönlümü açtı. Kapalı alanda 50, açık alanda 300 metre görüşme mesafesi sunan cihaz, saat ve tarih göstergesi, 200 adetlik rehber, sesli komutla arama, arayan numarayı gösterme, alarm, takvim ve doğum günü hatırlatıcısı gibi işe yarar özelliklere sahip. Cep telefonlarındaki gibi, ekranın arka planına resim koymak da mümkün. 5’i polifonik olmak üzere 10 adet melodisi olan telefon, bebek telsizi olarak da kullaılabiliyor. 170 saat bekleme ve 13 saat konuşma süresine sahip; fiyatı ise KDV dahil 265 YTL.

  Yüksek ses kalitesi için en iyi donanımlar

  /images/100/0x0/55eaeaa7f018fbb8f89eecd7
  Eğer klasik bir müzik seti veya ortalama ses sisteminden umduğunuz ses verimini elde edemiyorsanız mutlaka Hi-Fi (High Fidelity) mağazalarını dolaşmalısınız. Fiyatları da sunduğu kalite ve konfor kadar yüksek elbette. Bu profesyonel sistemleri yakından görmek için, daha önceki sayılarımızda ürünlerine rastladığımız EK Consultant’ın teşhir salonunu dolaştım. Ertuğrul Karasatı tarafından kurulan bu şirket, yüksek kalitede ses ve görüntü sistemleri üzerine faaliyet gösteriyor. İstanbul Etiler’deki mağazasında ürünlerini sergileyen firmanın getirdiği harikalarla ilgili ekconsultant.com sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

  Runco CL-410 DLP

  Görüntülemede giderek daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen projeksiyon cihazları, yüksek çözünürlüklü oluşları ve aydınlık ortamlarda da iyi performans vermeleriyle mağazalarda kendisine daha geniş yer bulmaya başladı. Projeksiyon sistemi konusunda önemli üreticilerinden biri olan Runco’nun ürünlerini de EK’nın mağazasında gördüm. Giris seviyesi projeksiyon cihazı olan CL-410 ise gözdem oldu. Ev kullanıcıları için üretilen bu cihaz, 4:3, Letterbox, 16:9 Anamorphic, VirtualWide, Cinema, Virtual Cinema Aspect oranlarını ve 480p, 720p, 1080i formatlarını destekliyor. Runco 410 DLP ile hem TV, hem de Pal ve NTSC standartlarında DVD izlenebiliyor.

  The Dock IPod

  Gerçeğe yakın ses veren hoparlörler üretme konusunda çalışan Scandyna firmasının en popüler ürünlerinden biri olan "Minipod" modern bir klasik. Bu serinin son harikası olan "The Dock" ise son zamanların popüler cihazlarından biri olan iPod için tasarlanmış. Bu iPod istasyonu iki adet 40 watt amplifikator ve uzaktan kumandadan oluşuyor.

  ArtcoustIc

  Adından da anlaşılacağı üzere akustik bilimini, dizaynı ve sanatı birleştiren bir hoparlör ailesi. Tamamen elle yapılan Artcoustic’in ön panelleri kullanıcının istekleri doğrultusunda çok geniş bir katalogdan seçilebiliyor. Tasarımcıların özenle seçtiği kumaşlardan oluşan geniş bir katalog mevcut ve bununla birlikte, müşterinin seçtiği resimler de özel olarak kumaş üzerine işlenebiliyor. Böylece müşteri hoparlörlerin görünümlerini tamamen kendi seçimine göre kişiselleştirebiliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı