Gündem Haberleri

  Eurovision'un kaderi sanal alemde

  Hürriyet Haber
  13.12.2009 - 12:20 | Son Güncelleme:

  55'inci Eurovision Şarkı Yarışması için seçim yönteminin değiştiğinin ve e-posta yoluyla yapılan önerilerin değerlendirileceğinin açıklanması üzerine yabancı Eurovision takipçileri de harekete geçti.

  TRT, bu yıl 55'incisi düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması öncesi bir ilke imza atacak. Kurum, Mayıs 2010'da yapılacak yarışmaya Türkiye adına katılacak ismi, Eurovision'un internet sitesinden ilk kez halka soracak. TRT yönetimi, en çok oy alan sanatçıyla görüşüp Eurovision için adaylık teklif edecek.  Birinci çıkan sanatçının kendisine götürülecek teklifi geri çevirme ihtimali dikkate alınarak kamuoyuna açıklanmayacak. Sanatçı teklifi kabul  ederse Türkiye'yi Norveç'te yapılacak yarışmada temsil edecek. Anlaşma sağlanamazsa, en çok oyu alan ikinci isimle görüşülecek. Eurovision'da yarışacak sanatçı, önceki yıllarda TRT tarafından oluşturulan seçici kurul tarafından belirleniyordu.

  HANGİ İSİMLER ÖNE ÇIKTI

  Eurovision Song Contest sitesinden yorumlarda bulunan yabancı takipçiler, Mustafa Sandal, Murat Boz, Burcu Güneş gibi isimleri önerdiler... Ayrıca siteye giren Türkler de, Tarkan'ın Eurovision'a gitmesini isteyenleri yönlendirip TRT'ye e-posta atmalarını öneriyor...

  Hangi ülkeden hangi isim çıktı / Foto Galeri

  Kenan Doğulu'dan Eurovision şarkısı / Video

  Hadise'nin Eurovision şarkısı / Video

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı