Gündem Haberleri

  Eurovision'da Türk ‘sürpriz’i

  Hürriyet Haber
  20.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türk gençlerinden oluşan ‘Sürpriz’ adlı müzik grubu Eurovision Uluslararası Şarkı Yarışması'nda Almanya'yı temsil etmeye hazırlanıyor.

  İsrail'de mayısta yapılacak olan Uluslararası Eurovision Şarkı Yarışması'na Almanya adına katılacak parçanın belirlenmesi için 12 Mart 1999 tarihinde yapılacak ön elemelere katılacak 11 ekip arasında Türk gençlerinden oluşan ‘Sürpriz’ adlı bir grup da bulunuyor.

  Cihan Özden, Deniz Filizmen, Yasemin Akkar, Zeyno Zeynep, Savaş Uçar ve Bülent Ural' dan oluşan ‘Sürpriz’ ön elemeleri kazanırsa, dünyada her yıl 500 milyon televizyon izleyicisi tarafından izlenen ‘Uluslararası Eurovision Şarkı Yarışması’ nda Almanya'yı temsil etmeye hak kazanacak.

  TELEFONLA SEÇİLECEK

  12 Mart’ta, ARD Bremen Stüdyoları'ndan, canlı olarak yayınlanacak ön elemelerde, Almanya'yı temsil edecek parçayı izleyiciler telefonla belirleyecek. Almanya'da yaşayan Türkler'in desteği, parçanın İsrail'e atfen ‘Kudüs’e Seyahat' adını taşıması ve Türkçe, İngilizce, Almanca olarak üç dilde sunulması müzik otoritelerince, ‘‘Sürpriz, birinci gelerek İsrail'de büyük sürpriz yapabilir’’ şeklinde değerlendirildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı