Gündem Haberleri

  Euromoney'den HSBC'ye ödül

  A.A.
  17.07.2007 - 10:33 | Son Güncelleme:

  Euromoney, HSBC Bank'ı “En Başarılı Nakit Yönetimi” ve “En Başarılı Risk Yönetimi” alanlarında dünyanın 1'inci bankası seçti.

  HSBC Bank'tan yapılan yazılı açıklamada, her yıl Temmuz ayında son 1 yılın bankacılık ve sermaye piyasalarında mükemmellik standartlarını belirleyen kuruluşlara verilen “Euromoney 2007 Mükemmellik Ödülleri” kapsamında HSBC'nin, global, bölgesel ve ulusal platformlarda toplamda 13 ayrı ödülün sahibi olduğu bildirildi.

  Euromoney değerlendirmesinde, HSBC'nin hem risk yönetimi hem de nakit yönetiminde “Dünyanın En Başarılı Bankası” seçilmesinin altında, 82 ülkede sahip olduğu bilgi birikiminin ve uzmanlığın etkili olduğuna yer verildiği belirtildi. Derginin değerlendirmesinde, şunlar kaydedildi:
  “HSBC Bank, geleneksel iş modellerinin dışına çıkarak geliştirdiği risk yönetimi ile adeta risk anlayışına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Banka, riski oluşturan unsurları araştırmaktansa, tehdidi önceden görerek, etkisini hafifletecek stratejiler geliştiriyor. HSBC, sağlam analiz ve uzmanlık gücünü, özellikle Asya ve Orta Doğu pazarlarındaki bölgesel ve yerel bilgi ağıyla pekiştirerek daha önceden bu piyasalarda hiç denenmemiş faiz oranları ve döviz kurlarını hayata geçiriyor.”

  Uzmanların, HSBC'nin rakiplerini geçerek, nakit yönetiminde de başarılı olmasında müşteri bazında yakaladığı büyümenin etkili olduğunu ve bankanın Asya pazarında lider olduğuna dikkati çektikleri kaydedilen açıklamada, Euromoney tarafından HSBC'ye layık görülen diğer ödüller ise şöyle sıralandı:
  “Bölgesel Platformda Asya: En Başarılı Risk Yönetimi, Asya: En Başarılı Kambiyo Yönetimi, Asya: En Başarılı Proje Finansmanı, Ortadoğu: En Başarılı Risk Yönetimi, Ortadoğu: En Başarılı Nakit Yönetimi, Kuzey Amerika: En Başarılı Nakit Yönetimi,Ulusal Platformda, HSBC Hong Kong: En Başarılı Borç Yönetimi, HSBC Suudi Arabistan: En Başarılı Borç Yönetimi, HSBC Suudi Arabistan: En Başarılı Birleşme ve Satın-Alma Yönetimi, HSBC Honduras: En Başarılı Banka.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı