Gündem Haberleri

  Euractiv.com.tr, AB’de Türkiye’nin sesi olacak

  Hürriyet Haber
  13.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin AB yol haritasını yakından takip ederek Türk iş dünyasına kılavuzluk yapacak olan ’Euractiv.com.tr’, 17 Ekim’de yayına başlıyor.

  Gazeteci-yazar Zeynep Göğüş’ün genel yayın yönetmenliğini yaptığı Euractiv.com.tr, AB ile ilgili bilgi veren ve 10 ülkede 10 dilde yayın yapan, ayda 500 bin farklı kişinin izlediği geniş bir yayın ağının içinde yer alıyor

  AVRUPA Birliği ile ilgili kapsamlı bilgi veren, geleceğe ilişkin AB’nin yol haritasını yakından takip ederek Türk iş dünyasına aktaran ’Euractiv.com.tr’, 17 Ekim’de resmi yayın hayatına başlayacak. Gazeteci-yazar Zeynep Göğüş’ün genel yayın yönetmenliğinde yayına başlayacak olan Euractiv.com.tr, AB ile ilgili bilgi veren ve 10 ülkede 10 dilde yayın yapan, ayda 500 bin farklı kişinin izlediği geniş bir yayın ağının içinde yer alıyor. Uluslararası haber ağı desteğinin yanısıra, Hürriyet ve Referans gazeteleri de sitenin stratejik ortakları.

  SİTENİN HEDEF KİTLESİ: Euractiv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Zeynep Göğüş, Euractiv.com.tr ile Türk iş dünyasının Avrupa Birliği platformuna çıktığına dikkat çekti. Zeynep Göğüş, "AB’deki tartışma süreçlerini Türkiye’ye yansıtıyoruz. AB’deki karar alma sürecine nasıl etki yapabiliriz? Müzakerelerde istediğimiz pozisyonları Ankara üzerinden nasıl destekleyebiliriz? Bunu sağlıyoruz. Türkiye’de AB süreci ile ilgili her kesim, bakanlıklardan akademik dünyaya kadar hedef kitlemiz" diye konuştu.

  HABERİ İÇERİĞİMİZE GÜVENİYORUZ: "Türkiye’nin önceliklerini dile getirmek temel hedeflerimiz" diyen Zeynep Göğüş, şöyle konuştu: "İçinde bulunduğumuz müzakere sürecinde, sektörel pozisyonların ortaya konması, hazırlanan etki analiz raporlarını şekillendirmek açısından önem taşıyor. Referans ve Hürriyet ile olan stratejik ortaklığımız sayesinde alanımızdaki haber içeriğimiz de rakipsiz olacak."

  AB SÜRECİ ŞEFFAFLIK KAZANACAK: Avrupa Birliği sürecinin şeffaflık kazanmasının herkesin yararına olduğunu belirten Zeynep Göğüş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gümrük Birliği ve ardından açılan üyelik müzakereleri AB’de alınan tüm kararları, çıkan yasa ve yönetmelikleri bizim açımızdan Ankara’daki yasama süreciyle eş kılıyor. Euractiv.com.tr aracılığıyla AB’de ne olup bittiğini gerçekten anlayabileceğiz. AB sürecinin şeffaflık kazanması herkesin yararına. Ekonominin farklı sektörleri sitemiz üzerinden AB’deki olası değişiklikleri izleyecek. AB yasaları ile çelişen uygulamaların farkına varacak ve bunları gündeme taşıma imkanına sahip olacak."

  AB’nin yol haritası yakından izlenecek

  EUROACTIV.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Zeynep Göğüş, sitenin içeriğini şöyle anlattı: "Sitemizin içeriğinde sektörel bazda kapsamlı haber-araştırma dosyalarına yer verilecek. Örneğin Gümrük Birliği gibi tüm sanayii ilgilendiren bir konu analiz dosyaları ile gündeme getirilecek, sorunların aşılması için öneriler ve çözümler gündeme getirilecek, enerji gibi AB’nin geleceğinde giderek önemi artan ve Türkiye’nin potansiyelinin yüksek olduğu bu sektörde, geleceğe ilişkin AB’nin yol haritası yakından takip edilerek Türk iş dünyasına aktarılacak. Finansal hizmetlerde AB’de olup biten, bunların mevcut yasalarımızla uyumu detaylı incelenecek. "
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı