Gündem Haberleri

  Etnik milliyetçiler bizi bölmek istiyor

  Hürriyet Haber
  20.09.2005 - 02:20 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanı Org. Özkök, Gaziler Günü mesajında, etnik milliyetçilerin ülkenin üniter yapısını bozmak istediğini söyledi. Özkök, ‘Halkın kökeni ne olursa olsun birliğini esas alan Atatürk milliyetçiliği, ulusal varlığımızın çimentosudur’ dedi.

  GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, ‘etnik milliyetçilik’, ‘üniter yapı’ ve İslam dinini sapık amaçları için kullanmak isteyen ‘mürteci gruplarla’ ilgili sert uyarılarda bulundu. Özkök, bu çabaların karşısında Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bulacağını bildirdi. Özkök, şunları söyledi:

  Özellikle ‘etnik milliyetçilikle’ ulusal kimliğimizin ve üniter yapımızın ayrıştırılmaya ve bizleri bir arada tutan ortak değerlerimizin aşındırılmaya çalışıldığı bir ortamda, siz gazilerimizin varlığı ve ifade ettiği anlam, bizlere ayrı bir güç vermektedir.

  Bizler, üzerinde yıllardır yaşadığımız ve her köşesi şehit kanıyla sulanmış bu güzel vatanımızı atalarımızdan bizlere kalan en kıymetli hazine ve büyük Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘Hiçbir kayıt ve şart altında ayrılık kabul etmez bir kütle’ olarak kabul ediyoruz.

  Halkın kökeni ne olursa olsun eşitliğini, birliğini ve birlikte yaşama iradesini esas alan, çağdaş bir yaklaşımla şekillendirilmiş ve herşeyden önemlisi çok açık bir şekilde Anayasamızda da somutlaşmış ’Atatürk Milliyetçiliğine’ büyük önem atfediyor ve onu ulusal varlığımızın çimentosu ve geleceğimizin en büyük güvencesi olarak görüyoruz

  İslam dini, son günlerde yaşanan gelişmeler fırsat bilinerek, gerçek din ile alakası olmayan kişilerce ‘sapık’ amaçlar için kullanılmaya çalışılmaktadır. Kendilerini Türkiye Cumhuriyeti ile açık bir hesaplaşma içinde gösteren mürteci grup, her zamanki gibi karşılarında bütün toplumsal güçleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bulacaklar ve hiçbir zaman habis emellerine ulaşamayacaklardır.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı