GeriGündem Etkinliklerden seçmeler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Etkinliklerden seçmeler

FİLM

Uzakdoğu Kültür Merkezi tarafından gerçekleştirilen 3. Uluslararası Uzakdoğu Film Festivali bu hafta Bilgi Üniversitesi'nin Bilgi'de Sinema programına konuk olacak. Festival kapsamında bugün saat 20.00'de Wong Kar-Wai'nin yönettiği 1997 Hong Kong yapımı ‘‘Mutlu Beraberlik’’ (Happy Together) gösterilecek. Başlıca rollerini Leslie Cheung, Tony Leung, Chiu Wai ve Chang Chen'in paylaştıkları film, iki erkek arasındaki duygusal ilişkiyi, ilişkinin tükenişini ve yeniden başlama çabalarını ele alıyor. Yönetmenin ‘‘Chunking Express’’ ve ‘‘Fallen Angels’’ filmlerinin bir devamı niteliğindeki ‘‘Mutlu Beraberlik’’i Türkçe altyazılı ve ücretsiz izleyebilirsiniz.

İnönü Cad. 28, Kuştepe-Şişli. Tel: (0212) 293 50 10

Orhan Veli Şiir Evi Aralık ayı etkinlikleri kapsamında ücretsiz gösterilen David Cronenberg filmleri devam ediyor. Bugün yönetmenin ‘‘Ölü İkizler’’ (Dead Ringers) adlı filmini saat 19.30'da seyredebilirsiniz. 1988 Kanada yapımı filmde başlıca rolleri Jeremy Irons, Genevieve Bujold, Heidi Von Palleske, Barbara Gordon ve Shirley Douglas paylaşıyorlar. Birbirlerinin hayatını ödünç alan ikiz jinekologların, kendilerini bu oyuna giderek kaptırıp vahim sonuçlara yol açmasını anlatan bu ilginç ama bir o kadar da rahatsız edici filmde Jeremy Irons, ikizleri canlandırırken müthiş bir oyunculuk çıkarıyor.

Süslü Saksı Sok. No: 12 Kat 1, Beyoğlu. Tel: (0212) 249 49 36

TİYATRO

Enka Vakfı'nın düzenlediği Kültür Programı kapsamında bugün saat 20.00'de Yıldız Kenter ‘‘Hep Aşk Vardı’’ adlı oyunu İstinye'de Enka Vakfı Sadi Gülçelik Spor Sitesi içinde yer alan Enka Oditoryum'da sergileyecek.

Yıldız Kenter, kendi anılarından yola çıkarak yazdığı ve prömiyerini 12. Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında yapan oyunu Mehmet Birkiye ile sahneye koydu. Geçmişi kendi deyimiyle ‘‘oynayarak yaşayan’’ sahnelerimizin usta oyuncusu, 1920'den 2000'e uzanan süreçte üç kadını ve üç kuşağı, annesini, kendisini ve kızını ‘‘tek gövdede’’ buluşturuyor. Oyunda Kenter'e Engin Hepileri eşlik ediyor.

Kent Oyuncuları yapımı ‘‘Hep Aşk Vardı’’ adlı oyunun dekorunu Osman Şengezer, kostüm tasarımını Çolpan İlhan, müziğini Mete Sakpınar, koreografisini Oral Yazıcı yapmış.

Enka Vakfı Sadi Gülçelik Spor Sitesi, İstinye. Tel: (0212) 276 22 14-15

İstanbul Komedram Oyuncuları ‘‘Eller Yukarı Bu Bir Oyundur’’ adlı oyunu bugün saat 21.00'de Babylon'da sahneleyecek. Topluluğun profesyonel anlamda ikinci deneyimi olan gösteri, ‘‘Adam Yiyen Adamlar’’, ‘‘Adam Vuran Adamlar’’, ‘‘Pasta ve Telaş’’ adlı üç kısa oyundan oluşuyor. Berkun Oya'nın yazıp yönettiği oyunda Ali Atay, Berkun Oya, Durul Bazan ve Enis Üçer rol alıyorlar.

Şeyhbender Sok. 3, Asmalımescit-Tünel, Beyoğlu. Tel: (0212) 292 73 68

Bilet fiyatları: tam 4 milyon, öğrenci 2 milyon.

SERGİ

Reha Yalnızcık'ın Bahariye Sanat Galerisi'ndeki ‘‘Yer Yer Parçalı Bulutlu’’ adlı resim sergisi bugün sona eriyor. Galeri 12.00-19.00 saatleri arasında açık.

Caferağa Mah. Kadife Sok. Kızıltunç Apt. 1/1, Kadıköy (Rexx Sineması karşısı). Tel: (0216) 414 55 06

KLASİK MÜZİK

Gülşen Tatu ve Andreas Higi'nin flüt-gitar resitali bugün saat 19.30'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda. İkili, Bach'ın ‘‘Sonat’’ (No. 5 Mi minör), Mozart'ın ‘‘Sonat’’ (Do majör), Bartok'un ‘‘Romen Dansları’’ ve Piazzolla'nın ‘‘Histoire du Tango’’ adlı eserlerini seslendirecek.

Bilet fiyatları: 4 ve 3 milyon. Biletler CRR gişesinde (0212 232 98 30), Biletix satış noktalarında ve Biletix Çağrı Merkezi’nde (0216 454 15 55).


Yorumları Göster
Yorumları Gizle