Gündem Haberleri

  Etkinlikler

  Hürriyet Haber
  15.01.2002 - 12:20 | Son Güncelleme:

  15 OCAK
  ---------
  İSTANBUL

  Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar başlıklı film gösterimleri saat 19:00'dan itibaren Atatürk Kültür Merkezi'nde.


  ANKARA
  Nazım Hikmet'in Kuva-i Milliye adlı yapıtını resimleyen karikatürist Nuri Kurtcebe saat 15:0 ve 17:00 arası Leman Kültür'de eserini imzalayacak.

  Çağdaş Sanatlar Merkezi A Galerisi'nde Nazım Hikmet 100 Yaşında /Yaşamaya Hala Dvam Ediyor başlıklı fotoğraf sergisi açılıyor.


  BURSA
  Nazım Hikmet için düzenlenen etkinliklerden biri Bursa'da yapılacak. Nilüfer Belediyesi ve Çağdaş Gazeteciler (ÇGD) Bursa Şubesi’nin işbirliğiyle düzenlenen anma gecesi 15 Ocak'ta.

  Bursa’daki Radyo Aktif ünlü şair için özel bir yayın hazırladı. Programda bir çok sanatçı ve gazetecinin katılcağı söyleşiler yayınlanacak.

  FETHİYE
  Yazar Refik Erduran, şair- çevirmen Cevat Çapan, eleştirmen Feridun Andaç ve yazar Mehmet Doğan Nazım Hikmet'le ilgili bir söyleşiye katılacak. Mümtaz Sevinç, Seray Gözler ve Oktay Koruman, Nazım Hikmet’in şiirlerinden örnekler sunacak.
   
  MOSKOVA     
  Nazım Hikmet`in 100`üncü doğum yıldönümü ile ilgili düzenlenen etkinliklerin Rusya`daki bölümü, şairin dostları ile sık sık toplandığı Dom Drujba'da (Dostluk Evi)yapılıyor. Arbat Metrosu yakınlarındaki Dostluk Evi`nde Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) ve Moskova Türk Kadınları Organizasyonu`nun ortak girişimiyle hazırlandı.

  Gecede, Nazım`ın sanatçı kişiliği üzerine konuşmalar yapılacak, kendi sesinden şiirleri dinlenecek, şairin şiirleri Türkçe ve Rusça okunacak, ayrıca Moskova`daki Çaykovski Konservatuvarı`nda piyano, keman ve viyolonsel eğitimi gören Türk öğrenciler bir konser verecek.

  Gecenin, 300 Ruble`den (10 Dolar) satılmakta olan davetiyelerindenelde edilecek gelirle RTIB`in Moskova`da oluşturmakta olduğu Türk Kütüphanesi`ne referans kitapları satın alınacak.


  16 OCAK
  --------
  ANKARA

  Çağdaş Sanatlar Merkezi B Galerisi'nde Memleketimden İnsan Manzaraları başlıklı resim sergisi açılıyor.

  19 OCAK
  ---------------
  İSTANBUL

  Nazım'ın Şiiri başlıklı söyleşiyi Nihat Ateş yönetiyor. Konur Ertop, Orhan Alkaya, Bedrettin Aykın konuşmacı olarak katılıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı