Gündem Haberleri

  Etiler'de Rottweiler dehşeti

  Ümit TÜRK/İSTANBUL, (DHA)
  07.08.2009 - 16:53 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Etiler'de oturan manken Songül Yıldırım, ‘Pekinese’ cinsi ‘Rubi’ adlı köpeğinin, komşusu Mustafa Çimen'in zincirsiz olan Rottweiler cinsi köpeği tarafından parçalanarak öldürüldüğünü iddia etti.

  Komşusu Mustafa Çimen hakkında şikayetçi olduğunu belirten Yıldırım, “Köpeğimin ölüsünü alarak evime geldim. Balkonda sabaha kadar beklettim. Sabah kendim gömdüm” dedi. Yıldırım, en kısa zamanda hayvan barınağından bir köpek alacağını, bunun hasta bir köpek de olabileceğini söyledi.

  İstanbul'da stilistlik yapan İbrahim Yıldırım, tatile çıkan kardeşi 2009 Best Models Of The Turkey finalisti İzmirli manken Songül Yıldırım'ın, 1.5 yaşındaki ‘Pekinese’ cinsi ‘Rubi’ adlı köpeğini, 30 Temmuz 2009 tarihinde saat 20.30 sıralarında dışarı çıkardı. Etiler Tepecik Yolu Saraylar Beldesi Sitesi'nden caddeye çıkan İbrahim Yıldırım, yanına yaklaşan Rottweiler cinsi köpeği görünce Rubi'yi kucağına aldı. Ancak iddiaya göre maskesi ve zinciri bulunmayan Rottweiler, Yıldırım'ın kucağındaki Rubi'ye saldırdı.

  Saldırgan köpek, önce minik köpeğin bacağını ısırdı. Bu sırada köpeği Rubi'yi kaçırmaya çalışan İbrahim Yıldırım bunda başarılı olamadı. Kucağından köpeği bırakmak istemeyen Yıldırım, Rubi'yle beraber 5 metre kadar sürüklendi. Köpeğin sahibi Rottweiler'ı sakinleştirmeye çalışırken İbrahim Yıldırım kanlar içindeki köpeği alarak bir taksiyle olay yerinden uzaklaştı. Hayvan hastanesine götürdüğü Rubi'nin telef olması üzerine Etiler Polis Merkezi'ne giden Yıldırım, köpeğin sahibi komşusu Mustafa Çimen hakkında şikayetçi oldu. Çimen polis merkezine çağrılarak ifadesi alındı. Bir haftadır olayın şokunu üzerinden atamayan İbrahim Yıldırım, “Köpekten canımı zor kurtardım. Bu tür köpeklerin zincirsiz ve maskesiz dolaştırılmaması gerekir. Köpeğimin yerine beni de öldürebilirdi. Bu olayın takipçisi olacağım” dedi.

  Olayı duyar duymaz İzmir'deki tatilini yarıda kesip İstanbul'a döndüğünü söyleyen manken Songül Yıldırım, “Köpeğim parçalanarak öldü. Köpeğimin yakılmasını istemediğim için belediye görevlilerine teslim etmek istemedim. Köpeğimin ölüsünü alarak evime geldim. Balkonda sabaha kadar beklettim. Sabahleyin kendi imkanlarımla gömdüm” dedi. Songül Yıldırım, köpeğine ait eşyalarını sakladığını en kısa zamanda hayvan barınağından bir köpek alacağını, bunun hasta bir köpek de olabileceğini söyledi.

  Songül Yıldırım, bu tür olayların bir daha olmaması için olayın sonuna kadar takipçisi olacağını belirterek, “Türk adaletine güveniyorum. Ancak verilen cezanın yeterli olmadığını düşünürsem, konuyu Avrupa'ya taşıyacağım” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı