GeriGündem Etiler patlamasındaki 3 yaralı taburcu oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Etiler patlamasındaki 3 yaralı taburcu oldu

İstanbul Etiler'de Koç Köprüsü'nde meydana gelen patlamada yaralanan sekiz kişiden üçünün, tedavi gördükleri hastaneden taburcu edildiği, bir hastanın daha taburcu edilmesinin planlandığı bildirildi.

İstanbul Etiler'de Koç Köprüsü'nde meydana gelen patlama sonucu yaralanan sekiz kişiden üçünün, tedavi gördükleri hastaneden taburcu edildiği, bir hastanın daha taburcu edilmesinin planlandığı bildirildi.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 26 Mayıs’ta Etiler'de meydana gelen patlama sonucu Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alınan hastaların sağlık durumlarıyla ilgili son gelişmeler değerlendirildi. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan 6 yaralıdan biri olan 30 yaşındaki A.D.'nin sağ bacağında basit çatlak bulunduğu, hastanın genel durumunun iyiye gittiği, 52 yaşındaki S.E.'nin ise 2.derece yanığı olduğu, plastik cerrahi kliniğine yatırılan hastanın genel durumunun orta düzeyde olduğu belirtildi. 23 yaşındaki S.I.'nın genel durumunun iyi olduğu, hastanın sol kolunda 2. derece yanık, sağ bacağında yumuşak doku travması görüldüğü, tedavisi devam eden hastanın, ortopedi konsültasyonuna göre taburcu edilmesinin planlandığı belirtildi. Hastalardan Y.Ş'nin ise göz perferasyonu (yırtılma) nedeniyle öncelikli onarım yapıldığı, ilerleyen günlerde enükleasyon ameliyatı yapılması planlandığı, genel durumu orta olan hastanın takip ve tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralılardan anestezi yoğun bakım ünitesinde yatan A.B.'nin genel sağlık durumunun iyi, bilincinin açık olduğu, hastanın 2. Ortopedi servisine transfer edileceği bildirildi. Şişli ve Okmeydanı hastanelerinde yatan üç hastanın ise 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde taburcu edildiği bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle