Gündem Haberleri

  Ethem Sarısülük'ün kalbi de durdu

  Meltem ÖZGENÇ/ANKARA
  14.06.2013 - 17:19 | Son Güncelleme:

  Gezi Parkı eylemleri sırasında Ankara Kızılay'daki gösteride polis kurşunuyla başından yaralandığı iddia edilen Ethem Sarısülük'ün kalbi de durdu. Eylemler boyunca 4. ölüm meydana geldi.

  Numune Hastanesi'nde 1 Haziran tarihinden itibaren yoğun bakımda tedavi gören Sarısülük'ün beyin ölümü geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Şu dakikalarda da Ethem Sarısülük'ün kalbsi durdu. Ağabey Mustafa Sarısülük Hürriyet'e "Maalesef kardeşimi kaybettik" dedi.

  DÜN YOĞUN BAKIMDAYDI

  Sağlık Bakanlığı Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Nurullah Zengin, dün yaptığı açıklamada Sarısülük'ün koma halinin ve hayati tehlikesinin devam ettiği ve tedavisinin yoğun bakımda sürdüğü açıklanmıştı.

  O POLİS KAYDIRILDI

  Ethem Sarısülük'ü vuran ve MOBESE kamerası görüntülerinin incelenmesiyle kimliği belirlenen polis Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü görevinden alınarak Personel Şube Müdürlüğü emrine kaydırılmıştı. Tabancasını çıkararak havaya ve kalabalığa doğru ateş açan polisin silahına el konuldu. Ancak polisin ismi açıklanmadı.

  "OTOPSİ YAPILACAK"

  Ailenin avukatı Kazım Bayraktar "Şu anda adli tıbba götürüyoruz cenazeyi. Otopsi yapılacak. Gerçek ölüm nedeni ortaya çıkacak" dedi.

  İŞTE VURULMA ANI
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı