GeriGündem Ethem Sarısülük'ü vuran polis Urfa'ya atanmış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ethem Sarısülük'ü vuran polis Urfa'ya atanmış

Ethem Sarısülük'ü vuran polis Urfa'ya atanmış
refid:24871678 ilişkili resim dosyası

Ethem Sarısülük'ün ölümüne neden olan polis memuru A.Ş.'nin Eylül ayında yapılan ilk duruşma öncesinde Şanlıurfa'ya "Koruma Şube Müdürlüğü'ne" atandığı ortaya çıktı.

Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Ankara’da yapılan gösteride Ethem Sarısülük kafasına isabet eden polis kurşunuyla hayatını kaybetmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı , Ethem’in ölümüne neden olan polis memuru A.Ş. hakkında “meşru savunmada sınırın aşılması suretiyle öldürme suçundan” dava açmıştı. Davaya bakan mahkeme olan Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi , ilk duruşma tarihi olarak 23 Eylül 2013 günü belirledi. Mahkeme daha sonra sanık polis memuru A.Ş.'nin duruşmada hazır edilmesi için İlçe Emniyet Müdürlüğüne 5 Eylül 2013 günü talimat yazdı.

GELMEZSE TUTUKLANACAKMIŞ

Radikal Gazetesi'nden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, mahkeme yazdığı talimatta duruşma saatinde polis memurunun hazır edilmesini isteyerek “Suçun vasfı gereği duruşmada bulunma zorunluluğu olduğu, duruşmada hazır bulunmadığı takdirde hakkında tutuklama (yakalama) kararı çıkartılacaktır” dedi.

URFA’YA ATANMIŞ

Mahkemenin bu yazısına İlçe Emniyet Müdürlüğü de 10 Eylül 2013 günü yanıt verdi. Mahkemeye gönderilen yanıtta “Şahısla ilgili yapılan araştırmada şahsın geçici görev ile Koruma Şube Müdürlüğü Şanlıurfa ilinde çalıştığı tespit edilmiştir” denildi. Böylece, sanık A.Ş.'nin bilenen aksine ilk duruşma öncesinde “geçici görev ile Şanlıurfa’ya atandığı” anlaşılmış oldu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle