GeriGündem Ethem Sarısülük'ü vuran polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  112
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ethem Sarısülük'ü vuran polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi

Ethem Sarısülük'ü vuran polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi
refid:29981091-spot ilişkili resim dosyası

Gezi Parkı olayları sırasında Ankara'daki protesto gösterilerinde vurularak öldürülen Ethem Sarısülük'ün katil zanlısı polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi.

Ahmet Şahbaz’ın avukatı Uğur Ceyhan, Hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, Şahbaz’ın cezaevinde çıktığını belirterek, “Olması gereken de buydu. Mahkeme delillerin toplandığına karar vererek tahliye kararı verdi” dedi.

Ethem Sarısülükü vuran polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi ETHEM SARISÜLÜK DAVASINDA ÖNEMLİ GELİŞMESARISÜLÜK'ÜN AVUKATI: ŞİDDETİ TEŞVİK EDER

Ethem Sarısülük’ün avukatı Kazım Bayraktar, Şahbaz’ın tahliyesine ilişkin “Şu yaşadığım süreç içinde bu tahliye kararının anlamı, polisin halka karşı her türlü şiddeti teşvik edici mahiyette bir karardır. Yargıtay'ın bozma kararında esasa girilmedi. Sadece bazı delillerin araştırılması üzerinde, usulden bir bozma kararı verdi. Bu bozma kararı çerçevesinde düşündüğümüzde mahkemenin daha önce verdiği hapis cezasının değişmesini gerektirecek yeni bir durum söz konusu değil. Yeni bir kanıt da söz konusu değil. Üstelik bozmadan sonra yapılması gereken yargılama yapılmadan böyle bir karar verilmiş olması biraz önce söylediğim düşünceyi teyit eder nitelikte” şeklinde konuştu.

ETHEM SARISÜLÜK'ÜN VURULMA ANI

AHMET ŞAHBAZ TAHLİYE EDİLDİ

Gezi Parkı olayları sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne neden olan polis memuru Ahmet Şahbaz, Elmadağ Kapalı Cezaevinden akşam saatlerinde tahliye edildi.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği tahliye kararının ardından Şahbaz, cezaevi çevresinde alınan güvenlik önlemleri altında, zırhlı polis aracına bindirilerek çıkarıldı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle